Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Dzień Popcornu

Z lekkim opóźnieniem ale bardzo wyczekiwany odbył się Dzień Popcornu u Książkowych Motyli. Klubowe dzieci zamieniły się w popcornożerców. Podczas zajadania się smakołykiem towarzyszyły nam gry i zabawy.

Fotogaleria       

20 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Dzień Popcornu
Powiększ zdjęcie

Lekcja biblioteczna dla klasy 0a

Akcja z książką na start cieszy się nieustającym powodzeniem, po raz kolejny odwiedziła nas razem z wychowawczynią kl 0 a. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej, wypożyczyły książki, łowiąc tym samym kolejne delfinki. Dziękujemy pani Monice za zaangażowanie i rozszerzanie zainteresowania książką wśród dzieci.

Fotogaleria

17 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Lekcja biblioteczna dla klasy 0a
Powiększ zdjęcie

Kałuszyńskie spotkanie z historią

Na spotkaniu z cyklu Kałuszyńskie spotkania z historią 16 stycznia omówione zostały początki wsi: Abramy, Szembory, Falbogi oraz nieistniejącej obecnie miejscowości Michały-Tarały, (rody Abramowskich, Szemborskich, Falbogów i Michałowskich). Słuchacze zapoznali się z unikatowym dyplomem Heroldii Królestwa Polskiego z 1856 roku, będącym w posiadaniu rodziny zamieszkałej w naszej gminie. Warsztaty cieszą się coraz większym zainteresowaniem, w styczniowym spotkaniu wzięła udział 3-pokoleniowa rodzina, która z zadowoleniem pogłębiła swą rodową wiedzę. Niespodzianką dla wszystkich był udział p. Andrzeja Wociala współautora monografii o Kałuszynie. Na kolejne spotkanie zapraszamy 13 lutego, podczas którego omawiane będą początki wsi: Chrościce, Kluki, Wólka Kałuska (rody Chrościckich, Klukowskich).

Fotogaleria

16 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Kałuszyńskie spotkanie z historią

WOŚP - podziękowania

Bardzo dziękujemy wszystkim orkiestrowym darczyńcom, a szczególnie dziękujemy tym, którzy zakupili książki. To dzięki Państwu mogliśmy dołożyć do orkiestrowej puli 751,38 zł.

15 stycznia 2020
Czytaj więcej o: WOŚP - podziękowania
Powiększ zdjęcie

Kub Książkowych Motyli

21-22.01 to Dzień Babci i Dziadka. Dzieci w Klubie Książkowych Motyli własnoręcznie wykonały upominki.

Fotogaleria

  

14 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Kub Książkowych Motyli