Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

9 czerwca - Rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz dla Niepodległej"

Zapraszamy miłośników książek i rowerów na VII rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz dla Niepodległej”. Rajd rowerowy dedykowany jest bibliotekarzom, czytelnikom oraz wszystkim miłośnikom książki, bibliotek i rowerów.

START w sobotę, 9 czerwca 2018 r., godz. 17.00 parking przed Biblioteką Publiczną – ul. Warszawska.

W tym roku wspólnie z uczestnikami rajdu przejedziemy ok. 16 km trasą:

Kałuszyn:

ul. Wojska Polskiego,

Olszewice,

Mrozy:

Wola Paprotnia,

ul. Kilińskiego,

ul. Armii Krajowej,

ul. Graniczna,

ul. Tartaczna - planowany jest krótki postój przy tramwaju konnym

Rudka Sanatoryjna

Choszcze

Skruda

 META: OSP Gołębiówka

 Udział w rajdzie jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisów.

Na uczestników rajdu czekają odjazdowe atrakcje i niespodzianki, GRILL oraz KONKURS na NAJBARDZIEJ ODJAZDOWEGO, POMARAŃCZOWEGO ROWERZYSTĘ.

Zapisy do 7 czerwca:

  • osobiście w siedzibie organizatora przy ul. Warszawskiej 39
  • telefonicznie 25 757 60 85 
21 maja 2018
Czytaj więcej o: 9 czerwca - Rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz dla Niepodległej"
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

VI dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - teatrzyk "Magiczna Księga"

Zakończyliśmy Tydzień Bibliotek, lepszego końca nie mogliśmy sobie wymarzyć. Pogoda i uczestnicy dopisali. Do udziału w dzisiejszym wydarzeniu zaprosiliśmy do Parku Miejskiego dzieci z Przedszkola na przedstawienie teatralne „Magiczna Księga”. Jest to bajka, która zachęca do czytania i szanowania książek. Akcja rozgrywa się w starej Bibliotece uznawanej za magiczne miejsce. Z książek wychodzą postacie, którym wcześniej „niesforny” Adaś zrobił psikusa. Aktorzy poprzez zabawę zwrócili uwagę dzieci na rolę książek w życiu każdego człowieka oraz na konieczność ich szanowania. Młodzi widzowie żywo reagowali na rozgrywające się sceny. Przedstawienie obejrzały również dzieci spędzające czas z rodzicami w parku. Wszystkim  serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Fotogaleria

 

15 maja 2018
Czytaj więcej o: VI dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - teatrzyk "Magiczna Księga"
Powiększ zdjęcie

V dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy intensywnie w towarzystwie znanego i lubianego pisarza – Pana Wojciecha Widłaka. Tym razem na spotkanie zaprosiliśmy uczniów klas I i II Szkoły Podstawowej. Nasz gość znany jest przede wszystkim, jako autor pięknie ilustrowanych książek o „Panu Kuleczce” i jego sympatycznych zwierzątkach słynących z dziwnych imion oraz innych znakomitych książek. Literat przyjechał do nas w stroju sympatycznego Pana Kuleczki, oraz przywiózł ze sobą kilku bohaterów swoich książek - pacynki: psa Pypcia, kaczkę Katastrofę oraz muchę Bzyk-Bzyk. Barwnie i ciekawie opowiadał o własnych książkach, czytał ich fragmenty. Dzieci dowiedziały się skąd pisarz czerpie inspiracje do ich napisania. Dużym powodzeniem cieszył się „Worek Pomysłów”, po wylosowaniu przez jedną z uczennic piłeczki każdy przedstawiał swoje skojarzenia – pomysłowość była ogromna. Czas spędzony w tak doborowym towarzystwie upłynął bardzo szybko. To było bardzo udane i pouczające spotkanie. Mamy nadzieję, że zaowocuje w przyszłości i nasi mali czytelnicy będą ciekawymi świata ludźmi. Zapraszamy do Biblioteki po książki o Panu Kuleczce i nie tylko.

Fotogaleria

 

 

14 maja 2018
Czytaj więcej o: V dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem