Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Narodowe Czytanie

Narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego przeszło do historii. W tym roku akcja miała rekordowy zasięg, była prowadzona 2950 miejscowościach i 35 krajach. Podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku Biblioteka przyłączyła się do tej zacnej inicjatywy. Tego dnia czytelnia Biblioteki zamieniła się we wnętrze szlacheckiego dworku w Nawłoci stylizowanego na lata dwudzieste. Fragmenty powieści przedstawili w formie mini inscenizacji zaproszeni goście. Do udziału w naszym wyjątkowym wydarzeniu zaprosiliśmy Kamila Kulę, aktora o wyjątkowym głosie, któremu powierzyliśmy rolę narratora. Dzięki zaproszonym gościom którzy świetnie wcielili się w postacie powieści, z pasją oraz zaangażowaniem prezentując swoje kwestie oraz tym, którzy słuchali jakże miło było nam przeżyć „Przedwiośnie” późnym latem.

Fotogaleria

10 września 2018
Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie
Powiększ zdjęcie

Rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych

Najaktywniejsi mali czytelnicy wakacji i pierwszego półrocza 2018

Fotogaleria

9 września 2018
Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych

Okolicznościowa pieczęć na Narodowe Czytanie

Z okazji tegorocznej edycji Narodowego Czytania dotarła do nas z Kancelarii Prezydenta RP okolicznościowa pieczęć, która posłuży do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez mieszkańców egzemplarzach „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

 

 

30 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Okolicznościowa pieczęć na Narodowe Czytanie

Środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla naszej Biblioteki

Biblioteka Publiczna w Kałuszynie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych otrzymała ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa dofinansowanie do zakupu nowości wydawniczych w 2018 roku w kwocie 8.000,00 złotych.

Celem w/w priorytetu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych oraz wzbogacenie i odnowienie księgozbioru. Dzięki realizacji zadania po raz kolejny nasza placówka wzbogaci swoje zbiory o nowości wydawnicze dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz książki popularnonaukowe. Zapraszamy serdecznie po nowości książkowe, które można śledzić na bieżąco w katalogu online, w zakładce nowości.

                                           

27 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla naszej Biblioteki

Narodowe Czytanie 2018

Szanowni Czytelnicy!

 

W 2018 roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, fragmenty proponowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę dzieła „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego z podziałem na role czytać będą: znany aktor Kamil Kula, mieszkańcy i zaproszeni goście. Serdecznie zapraszamy!

 

 

14 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie 2018