Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Już wkrótce będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Celebrujcie je wspólnie z dziećmi przy lekturze książek z serii "Czytam sobie" z kotylionem oraz książkami dla dorosłych o Polsce Niepodległej, zapraszamy.

 

8 listopada 2018
Czytaj więcej o: 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla naszej biblioteki

Kolejne nowości czytelnicze i wiele innych tytułów już w naszej bibliotece. Sprawdźcie koniecznie co proponujemy na długie jesienne wieczory. Na jakie książki jeszcze czekacie? Napiszcie, a my postaramy się spełnić Wasze oczekiwania.

   

5 listopada 2018
Czytaj więcej o: Środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla naszej biblioteki
Powiększ zdjęcie

Twórcze Lejdis - dary jesieni c.d.

Za nami już druga część warsztatów. Twórcze Lejdis stworzyły prawdziwe cudeńka. Wianki z szyszek prezentują się pięknie.

Fotogaleria

26 października 2018
Czytaj więcej o: Twórcze Lejdis - dary jesieni c.d.
Powiększ zdjęcie

"Mirabelka - kiełkująca historia"

24 października w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości Biblioteka Publiczna w Kałuszynie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji dla bibliotek „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”. Akcja „Mirabelka” zorganizowana przez Barbarę Marię Murawiec , red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki zakiełkowała już w ponad 600 bibliotekach w całej Polsce. Jak kiełkuje polska historia i jak rodzi się niepodległość przekonaliśmy się organizując warsztaty literacko-plastyczne. Do udziału w nich zaprosiliśmy uczniów klasy IIA ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie z którymi realizujemy  projekt „Literackie podróże, te małe i te duże”. W plastycznej części warsztatów każdy wykonał swoje „mirabelkowe drzewko pamięci”. Ciekawe i atrakcyjne zajęcia rozbudziły w dzieciach świadomość historyczną, zaś wspaniały dżemik z mirabelek pani Bożenki sprawił iż maluchy z zapałem wzięły prezentowane pestki mirabelek aby wspólnie wyhodować klasowe drzewko. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie pod biblioteczną mirabelką.

Fotogaleria

25 października 2018
Czytaj więcej o: "Mirabelka - kiełkująca historia"

Godziny otwarcia Biblioteki - zmiana od 1 listopada 2018r.

Szanowni Czytelnicy!

Informujemy, że  od dnia 1 listopada 2018r. Biblioteka będzie czynna:

poniedziałek – piątek: 800 - 1800

sobota: 900 - 1500

23 października 2018
Czytaj więcej o: Godziny otwarcia Biblioteki - zmiana od 1 listopada 2018r.