Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Warszawska Syrenka

18 marca 2019r., w Bibliotece Publicznej w Kałuszynie odbyły się eliminacje powiatowe 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Prezentacje recytatorskie przebiegły w trzech grupach wiekowych. Uczestnicy konkursu recytowali wybrane przez siebie utwory. Uwzględniając kryteria konkursowe, czyli dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny, komisja konkursowa do eliminacji powiatowych jednogłośnie zakwalifikowała następujące osoby: Klaudię Abramowską – z kategorii I, Zuzannę Tylutki – z kategorii II, oraz Weronikę Zagórską – z kategorii III. Laureaci w kolejnym etapie spotkają się 27 marca w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia. Pedagogom, jurorom i wszystkim uczestnikom dziękujemy.

Fotogaleria

18 marca 2019
Czytaj więcej o: Warszawska Syrenka

8. edycja Narodowego Czytania

 Osiem polskich nowel wybranych przez parę prezydencką, będzie lekturą tegorocznej 8. edycji Narodowego Czytania. Szanowni Państwo, zachęcamy do zabawy - zgłaszajcie, którą nowelę przeczytamy wspólnie w tym roku. Wybieramy spośród:

  1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa
  2. Dym – Maria Konopnicka
  3. Katarynka – Bolesław Prus
  4. Mój ojciec wstępuje do strażaków(ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
  5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
  6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
  7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
  8. Sawa(z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

14 marca 2019
Czytaj więcej o: 8. edycja Narodowego Czytania

Książki edukacyjne dla dzieci

Szukacie dla swoich maluchów książek edukacyjnych? Mamy dla Was kilka naprawdę ciekawych propozycji. Informacje o dostępności wprowadzonych pozycji znajdziecie w naszym katalogu on-line.

 

 

13 marca 2019
Czytaj więcej o: Książki edukacyjne dla dzieci

Nowości marca

Zapraszamy po kolejną porcję nowości książkowych. Informacje o dostępności wprowadzonych pozycji znajdziecie w naszym katalogu on line.

 

 

11 marca 2019
Czytaj więcej o: Nowości marca

Dzień Kobiet z Biblioteką

Kobiety – istoty podporządkowane czy dominujące? Płeć piękna od zawsze brała czynny udział w życiu mężczyzny czasem pomagając mu czasem niwecząc jego zamiary. Odpowiedzi na to i inne pytania znajdziecie zaglądając do biblioteki. Specjalnie dla Was przygotowana została wystawka „Książki z kobietą na okładce”.

 

 

7 marca 2019
Czytaj więcej o: Dzień Kobiet z Biblioteką