Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzisiaj pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Podczas spotkania uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej zostali zapoznani z zasadami, którymi należy się kierować podczas surfowania oraz zbiorem zasad właściwego zachowania w Internecie. Rozmawialiśmy o kulturze zrozumienia, zaufaniu i tolerancji w sieci. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne, które wywołały mnóstwo komentarzy i dyskusji wśród uczestników. Wspólnie wyjaśniliśmy znaczenie słów takich jak : aplikacje, hejt, mowa nienawiści, troll, aplikacje, memy czy plagiat..

Fotogaleria

7 lutego 2018
Czytaj więcej o: Dzień Bezpiecznego Internetu
Powiększ zdjęcie

Słów kilka o Babci i Dziadku

Niedawno obchodziliśmy dzień Babci i Dziadka dlatego też kolejne spotkanie w ramach projektu literacko – plastycznego „Literackie podróże, te małe i te duże” odbyło się pod hasłem „Słów kilka o Babci i Dziadku”. Wspólnie z uczniami klasy I a i ich wychowawczynią p. Lidią Wierzbicką rozmawialiśmy o dziadkach. Dzieci miały okazję utrwalić sobie wiele określeń charakteryzujących najstarszych członków ich rodzin. Był też czas na zabawę ruchową oraz wysłuchanie bajki „Miffy, dziadek i babcia”. Uczniowie wykazali się niezwykłym talentem plastycznym podczas ozdabiania portretów swoich dziadków, które naszkicowali węglem. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie z własnoręcznie wykonanymi portretami.

Fotogaleria

6 lutego 2018
Czytaj więcej o: Słów kilka o Babci i Dziadku

e-deklaracje

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z e-stanowiska w Czytelni Biblioteki.
Przy pomocy programu e-Deklaracje można samodzielnie wypełnić i przesłać przez Internet deklaracje podatkowe i  zeznania roczne za 2017 r.
Złożenie deklaracji podatkowej drogą elektroniczną to łatwa, szybka i bezpieczna forma rozliczenia z urzędem skarbowym dla każdego podatnika i nie wymaga posiadania podpisu kwalifikowanego.
UWAGA! Trzeba jedynie pamiętać o przygotowaniu kwoty przychodu z poprzedniego zeznania - jest niezbędna by uwierzytelnić e-deklarację.

 

1 lutego 2018
Czytaj więcej o: e-deklaracje

ACADEMICA

Polecamy Państwa uwadze Cyfrową Wypożyczalnię Publikacji Naukowych ACADEMICA - system wypożyczania elektronicznych wersji książek i czasopism, który daje możliwość dostępu do zbiorów Biblioteki Narodowej bez konieczności podróżowania do Warszawy.

Publikacje z domeny publicznej są dostępne w otwartym Internecie

 

31 stycznia 2018
Czytaj więcej o: ACADEMICA

Ferie z wyobraźnią

Wszystko co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie w Bibliotece. Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

19 stycznia 2018
Czytaj więcej o: Ferie z wyobraźnią
Powiększ zdjęcie

Ferie z wyobraźnią - dzień 5 - kino z wyobraźnią

Ostatniego dnia ferii dla wszystkich chętnych dzieci odbyła się projekcja filmu w ramach „Parasola licencyjnego”. Zabawna historia ptaszka, który nigdy wcześniej nie wychylił dzioba poza rodzinne gniazdo oraz jego sympatycznych przyjaciół bardzo rozbawiła dzieci. Na zakończenie ferii wszyscy otrzymali pamiątkową fotografię i słodycze. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do Oddziału dla dzieci.

Fotogaleria

19 stycznia 2018
Czytaj więcej o: Ferie z wyobraźnią - dzień 5 - kino z wyobraźnią