Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Tyl

22 lutego gościem Biblioteki była pisarka Aleksandra Tyl, której twórczość cieszy się wśród naszych czytelników dużą popularnością. Spotkanie miało charakter interaktywny. Pani Aleksandra jest osobą niezwykle otwartą, bardzo szybko nawiązała kontakt z naszymi czytelnikami. Chętnie mówiła o swoim pisaniu, o pomysłach na miejsca i bohaterów, o tym jak ważne są okładki i tytuły książek. Padło wiele ciekawych pytań do autorki. Był też czas na składanie autografów na zakupionych książkach, indywidualne rozmowy i wspólne zdjęcia. Kto nie był niech żałuje! Niezapomniane chwile z autorką poczytnych książek pozostaną w naszej pamięci na długo. Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas i do zobaczenia na następnych spotkaniach.

Fotogaleria

 

23 lutego 2018
Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Aleksandrą Tyl
Powiększ zdjęcie

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzisiaj pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Podczas spotkania uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej zostali zapoznani z zasadami, którymi należy się kierować podczas surfowania oraz zbiorem zasad właściwego zachowania w Internecie. Rozmawialiśmy o kulturze zrozumienia, zaufaniu i tolerancji w sieci. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne, które wywołały mnóstwo komentarzy i dyskusji wśród uczestników. Wspólnie wyjaśniliśmy znaczenie słów takich jak : aplikacje, hejt, mowa nienawiści, troll, aplikacje, memy czy plagiat..

Fotogaleria

7 lutego 2018
Czytaj więcej o: Dzień Bezpiecznego Internetu
Powiększ zdjęcie

Słów kilka o Babci i Dziadku

Niedawno obchodziliśmy dzień Babci i Dziadka dlatego też kolejne spotkanie w ramach projektu literacko – plastycznego „Literackie podróże, te małe i te duże” odbyło się pod hasłem „Słów kilka o Babci i Dziadku”. Wspólnie z uczniami klasy I a i ich wychowawczynią p. Lidią Wierzbicką rozmawialiśmy o dziadkach. Dzieci miały okazję utrwalić sobie wiele określeń charakteryzujących najstarszych członków ich rodzin. Był też czas na zabawę ruchową oraz wysłuchanie bajki „Miffy, dziadek i babcia”. Uczniowie wykazali się niezwykłym talentem plastycznym podczas ozdabiania portretów swoich dziadków, które naszkicowali węglem. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie z własnoręcznie wykonanymi portretami.

Fotogaleria

6 lutego 2018
Czytaj więcej o: Słów kilka o Babci i Dziadku

e-deklaracje

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z e-stanowiska w Czytelni Biblioteki.
Przy pomocy programu e-Deklaracje można samodzielnie wypełnić i przesłać przez Internet deklaracje podatkowe i  zeznania roczne za 2017 r.
Złożenie deklaracji podatkowej drogą elektroniczną to łatwa, szybka i bezpieczna forma rozliczenia z urzędem skarbowym dla każdego podatnika i nie wymaga posiadania podpisu kwalifikowanego.
UWAGA! Trzeba jedynie pamiętać o przygotowaniu kwoty przychodu z poprzedniego zeznania - jest niezbędna by uwierzytelnić e-deklarację.

 

1 lutego 2018
Czytaj więcej o: e-deklaracje

ACADEMICA

Polecamy Państwa uwadze Cyfrową Wypożyczalnię Publikacji Naukowych ACADEMICA - system wypożyczania elektronicznych wersji książek i czasopism, który daje możliwość dostępu do zbiorów Biblioteki Narodowej bez konieczności podróżowania do Warszawy.

Publikacje z domeny publicznej są dostępne w otwartym Internecie

 

31 stycznia 2018
Czytaj więcej o: ACADEMICA

Ferie z wyobraźnią

Wszystko co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie w Bibliotece. Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

19 stycznia 2018
Czytaj więcej o: Ferie z wyobraźnią