Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Ho ho ho - mikołajki 2018

Właśnie przyszedł do nas Mikołaj! Sprawcie sobie i najbliższym, magiczne, pełne relaksu chwile z naszymi świątecznymi nowościami.

5 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Ho ho ho - mikołajki 2018

Nowości grudnia

Od jutra w Bibliotece kolejna porcja nowości – zapraszamy.

5 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Nowości grudnia
Powiększ zdjęcie

"Polskie drogi do Wolności" koncert w wykonaniu zespołu wokalno - aktorskiego Sonanto

Zakończenie organizowanych przez cały rok w mieście i gminie Kałuszyn wydarzeń artystycznych z tytułu Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Fotogaleria

4 grudnia 2018
Czytaj więcej o: "Polskie drogi do Wolności" koncert w wykonaniu zespołu wokalno - aktorskiego Sonanto
Powiększ zdjęcie

Listopadowa zaduma-spotkanie z lekturą "Dziewczynka z parku"

 

26 listopada w ramach cyklicznych spotkań „Literackie podróże, te małe i te duże” uczniowie kl. II A poznali bohaterów książki Barbary Kosmowskiej „Dziewczynka z parku”. Autorka w prosty i zrozumiały dla małego czytelnika sposób mówi o wspomnieniach, które bolą. Tematyka śmierci do dyskusji z małym czytelnikiem jest czymś bardzo trudnym jednak uczestnicy projektu poradzili sobie z tym wyśmienicie. Dzieci nauczyły się nazywać i wyrażać emocje, opisywać je. Na bibliotecznym drzewku zawisły żółto-czerwone liście, na których uczniowie za pomocą rysunku wyrazili swe uczucia towarzyszące im podczas słuchania fragmentów lektury. Lodowe lampiony wykonane podczas plastycznej części zajęć będą swymi światełkami przypominać o tematyce spotkania w Bibliotece

 Fotogaleria

 

27 listopada 2018
Czytaj więcej o: Listopadowa zaduma-spotkanie z lekturą "Dziewczynka z parku"

Kolejne nowości - audiobooki

Kolejna porcja nowości, tym razem zbiory specjalne – audiobooki. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać powieści czytanych przez znanych aktorów, a w szczególności osoby posiadające problemy ze wzrokiem.

27 listopada 2018
Czytaj więcej o: Kolejne nowości - audiobooki
Powiększ zdjęcie

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dla wszystkich miłośników misiów już dzisiaj nasza biblioteka przygotowała miłą niespodziankę. Na nasze zaproszenie zawitały do nas „Troskliwe Misiaczki”, mieszkające w pięknej tęczowej krainie. Na spotkanie z nimi przyszły dzieci z: Gminnego Żłobka, Przedszkola Publicznego oraz pozostałe maluszki. Aktorzy podczas przedstawienia integrowali się z młodą widownią, dzięki czemu i dzieci stały się częścią spektaklu, który był pełen śmiechu i zabawnych sytuacji. Na koniec widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Frekwencja i uśmiechy na ustach dzieci motywują nas, aby częściej organizować takie przedstawienia.

Fotogaleria

23 listopada 2018
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Pluszowego Misia