Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

"Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy"

W ramach obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka Publiczna w Kałuszynie bierze udział w ogólnopolskiej akcji dla bibliotek organizowanej przez Barbarę Marię Murawiec , red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki pod nazwą „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”. W dniu 24 .10.2018r. zorganizowane zostaną warsztaty literacko-plastyczne na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza, które poprowadzą bibliotekarki. Wezmą w nich udział uczniowie klasy IIA ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie uczestniczące w projekcie „Literackie podróże, te małe i te duże”. Celem warsztatów jest rozbudzenie zainteresowania historią Polski, zwiększenie świadomości na temat II wojny światowej wśród najmłodszych oraz promocja czytelnictwa. Uczestnicy obejrzą film o prawdziwej bohaterce książki Cezarego Harasimowicza, który opowie o losach i umiejscowieniu Mirabelki, gdzie rosła i co się z nią stało. Dzieci wysłuchają fragmentu książki, czytanie odbędzie się pod imitacją drzewka. Spróbują opisać odczucia i refleksje towarzyszące podczas słuchania lektury. Na zakończenie zajęć dzieci stworzą swoje mirabelkowe drzewko. Pamiątką z warsztatów będzie otrzymany przez każdego uczestnika dyplom wspólne zdjęcie.

11 października 2018
Czytaj więcej o: "Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy"

Realizacja dotacji MKiDN

Realizując zakup ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” prezentujemy kolejne nowości zakupione do naszej placówki

5 października 2018
Czytaj więcej o: Realizacja dotacji MKiDN

Zapraszamy do Biblioteki po jesienne nowości książkowe

Dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakupiliśmy we wrześniu kilkadziesiąt woluminów. Operatorem priorytetu 1 zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020” jest Biblioteka Narodowa.

 

 

30 września 2018
Czytaj więcej o: Zapraszamy do Biblioteki po jesienne nowości książkowe

Zakazane kusi najbardziej

Trwa Banned Book Week, czyli Tydzień Zakazanych Książek. Wydarzenie organizowane jest od 1982 przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy – ALA. Od 24 do 29 września br. w bibliotekach oraz innych instytucjach kultury na całym świecie, w tym również w Polsce, prowadzona jest kampania społeczna mająca na celu zwrócenie uwagi na problemy cenzury i prześladowań ludzi czytających lub piszących książki oraz na potrzebę wolności tworzenia i czytania.

My również zapraszamy do Biblioteki!

 

24 września 2018
Czytaj więcej o: Zakazane kusi najbardziej
Powiększ zdjęcie

Narodowe Czytanie

Narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego przeszło do historii. W tym roku akcja miała rekordowy zasięg, była prowadzona 2950 miejscowościach i 35 krajach. Podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku Biblioteka przyłączyła się do tej zacnej inicjatywy. Tego dnia czytelnia Biblioteki zamieniła się we wnętrze szlacheckiego dworku w Nawłoci stylizowanego na lata dwudzieste. Fragmenty powieści przedstawili w formie mini inscenizacji zaproszeni goście. Do udziału w naszym wyjątkowym wydarzeniu zaprosiliśmy Kamila Kulę, aktora o wyjątkowym głosie, któremu powierzyliśmy rolę narratora. Dzięki zaproszonym gościom którzy świetnie wcielili się w postacie powieści, z pasją oraz zaangażowaniem prezentując swoje kwestie oraz tym, którzy słuchali jakże miło było nam przeżyć „Przedwiośnie” późnym latem.

Fotogaleria

10 września 2018
Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie