Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

VI dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - Happening "Czytelnicy na ulicy" i Parada postaci bajkowych

Ostatniego dnia obchodów Tygodnia Bibliotek pogoda spłatała nam figla więc impreza „Happening czytelnicy na ulicy” odbyła się na hali sportowej w Szkole Podstawowej. W tym roku gościły u nas Król Julian, Kaczor Donald i Pies Pluto którzy przy piosence „Witajcie w naszej bajce” witały dzieci przebrane za postacie bajkowe. Kreatywność i pomysłowość dzieci przerosła najśmielsze oczekiwania, wszystkie dzieci były przebrane, trudno było wybrać króla i królową happeningu. Przedsięwzięcie współorganizowane z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Fotogaleria

15 maja 2019
Czytaj więcej o: VI dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - Happening "Czytelnicy na ulicy" i Parada postaci bajkowych
Powiększ zdjęcie

V dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - Spotkanie z iluzjonistą

Podczas kolejnego dnia obchodów Tygodnia Bibliotek uczniowie klas IV i V uczestniczyli w pokazie iluzjonisty Konrada Modzelewskiego. Pokaz był świetną atrakcją i każdy mógł spróbować swoich sił w czarowaniu. Przedsięwzięcie współorganizowane z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Fotogaleria

14 maja 2019
Czytaj więcej o: V dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - Spotkanie z iluzjonistą
Powiększ zdjęcie

IV dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

13 maja w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie autorskie ze znanym dziennikarzem, pisarzem i publicystą Szymonem Hołownią. Przedsięwzięcie współorganizowane z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Fotogaleria

13 maja 2019
Czytaj więcej o: IV dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią
Powiększ zdjęcie

III dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - Ostry Dyżur Literacki

Podczas Ostrego Dyżuru Literackiego, lekarze badali i diagnozowali uczniów klas VI. Skutecznie walcząc z alergią na czytanie zalecali, a przede wszystkim przekonywali, że książki mogą zapewnić prawdziwą przygodę, wpasować się w zainteresowania.

Fotogaleria

10 maja 2019
Czytaj więcej o: III dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - Ostry Dyżur Literacki
Powiększ zdjęcie

II dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - Spotkanie autorskie z Martą Fox i Arturem Gotzem

9 maja odbyło się literacko-muzyczne spotkanie autorskie z udziałem Marty Fox, autorki powieści dla młodzieży pt: Idol, oraz bohaterem tej powieści, Arturem Gotzem, aktorem i wokalistą. Wzięli w nim udział uczniowie klas VII i VIII. Przedsięwzięcie współorganizowane z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Po spotkaniu zainteresowani czytelnicy  mogli kupić książki Marty Fox z autografami twórców. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Fotogaleria

9 maja 2019
Czytaj więcej o: II dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - Spotkanie autorskie z Martą Fox i Arturem Gotzem
Powiększ zdjęcie

I dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - Inauguracja

W ramach gminnych obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem #Biblioteka#kultura#Kałuszyn (na dobry początek) tradycyjnie zaprosiliśmy samorządowców do wspólnego „Czytania na drugie śniadanie”. Byli z nami: Burmistrz Kałuszyna p. Arkadiusz Czyżewski, przewodniczący Rady Miejskiej p. Bogusław Michalczyk, radna p. Alina Włodarczyk Kurpiewska, z-ca Burmistrza p .Henryka Sęktas dyrektor Szkoły Podstawowej p. Marek Pachnik, dyrektor Przedszkola p. Renata Roguska. Wśród czytających była również p. Agnieszka Obrębowska ze Żłobka, ksiądz wikary Jerzy Skłucki oraz uczennice szkoły podstawowej Klaudia Abramowska oraz Kalina Sołtysiak i uczennice gimnazjum Julia Makowska i Weronika Zagórska. Opowiadań i wierszy o książce i bibliotece wysłuchali uczniowie klas „O” oraz dzieci ze żłobka. Zaproszeni czytający zachęcali dzieci  do wypożyczania i czytania książek oraz do wizyt w naszej bibliotece. Nasza Biblioteka planując tegoroczne obchody przygotowała projekt #Biblioteka#kultura#Kałuszyn, który dostał dofinansowanie w wysokości 20 tys. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Lepszych obchodów nie mogliśmy sobie wymarzyć. Także tegoroczna oferta jest bardzo bogata każdy znajdzie coś dla siebie.

Fotogaleria

8 maja 2019
Czytaj więcej o: I dzień obchodów Tygodnia Bibliotek - Inauguracja
Powiększ zdjęcie

Święto bibliotekarzy i Bibliotek

8 maja to również święto bibliotekarzy i Bibliotek. O tym święcie jak co roku pamiętały władze naszej gminy. Życzeniami, kwiatami i ciepłym słowem podziękował nam za nasza pracę i zaangażowanie. Dziękujemy za życzenia, ciepłe słowa, wsparcie i pomoc na którą zawsze możemy liczyć.

Fotogaleria

8 maja 2019
Czytaj więcej o: Święto bibliotekarzy i Bibliotek