Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Kałuszynskie spotkania z historią

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z cyklu Kałuszyńskie spotkania z historią. Temat spotkania to: "Kałuskie księgi metrykalne i akta stanu cywilnego".

Plakat żółty obok stoper oraz informacja o spotkaniu

3 grudnia 2021

Legimi grudzień

Spieszymy na pomoc wszystkim, którym doskwiera brak dobrej książki pod ręką. Tysiące ebooków oraz audiobooków upolujecie z nami bez wychodzenia z domu! Dołączcie do naszej najfajniejszej społeczności czytelniczej!

1 grudnia 2021
Powiększ zdjęcie Fioletowy%20plakat%20Mała%20książka%20wielki%20człowiek

Mała książka - Wielki człowiek

Kolejni mali Czytelnicy książką z nami połączeni. Drodzy rodzice jesteście wspaniali a miłość do książek przekazana Waszym zaowocuje w przyszłości.

Fotogaleria

 

29 listopada 2021

Światowy dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Właśnie dziś  do wspólnego świętowania zaprosiliśmy dzieci z kl. IIB i IIIA wraz z wychowawcami, oraz ze swoimi pluszowymi misiami. Mili goście z zaciekawieniem wysłuchali historii pluszowego misia, misiowych bohaterów literackich, a także tych, którzy byli prawdziwymi bohaterami. Wspólnie z Kubusiem Puchatkiem uczestniczyli w zabawach i quizach. Uczniowie obu klas wykonali pięknie zdobione laurki wraz z życzeniami. W imieniu bibliotecznych jubilatów pani dyrektor przyniosła tort, i wspólnie odśpiewaliśmy sto lat, a dzieci otrzymały odblaskowego misia. Uczniowie wychodząc z biblioteki z wielkimi uśmiechami na twarzy obiecali, że będą często do niej zaglądać nie tylko w celu odwiedzenia naszych bibliotecznych misiów. A my trzymamy ich za słowo.  Po południu również dzieci odwiedzające Oddział dla dzieci przyłączały się do wspólnego świętowania. Ten dzień w naszej bibliotece obfitował w wiele atrakcji. Zachwytom dzieci nie było końca. Spotkania z naszymi bibliotecznymi misiami sprawiło wszystkim wiele radości.

  

 Fotogaleria - klasa IIIa                                                          Fotogaleria - klasa IIb

25 listopada 2021
Powiększ zdjęcie Uczestnicy%20klasy%20zero%20na%20lekcji%20bibliotecznej

Teatrzyk z magicznego pudełka

Kreatywna metoda pracy z dziećmi z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai cieszy się w naszej bibliotece coraz większym zainteresowaniem. Zaproszenie na lekcję biblioteczną z wykorzystaniem tej innowacyjnej formy przyjęła klasa 0a. Pani Małgosia za pomocą teatrzyku przeczytała dzieciom piękną baśń H.Ch.Andersena „Calineczka”. Na zakończenie mali czytelnicy wypożyczyli książki i umówili się na kolejne spotkanie.

 Fotogaleria

23 listopada 2021