Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Uroczyste zawieszenie wiechy w nowo powstałym w Kałuszynie centrum dystrybucyjnym LIDL

W dniu 6 października 2018 r. na terenie centrum logistycznego LIDL przy ulicy Warszawskiej w Kałuszynie odbyła się uroczystość poświęcenia obiektu i zawieszenia tradycyjnej „wiechy”.

Czytaj więcej...

Mazowieckie barwy wolontariatu

Termin zgłaszania kandydatów
12 września 2018
regulamin dostępny na stronie www.dialog.mazovia.pl
konkurs pod auspicjami mazowieckiej rady działalności pożytku publicznego
oraz
centrum wolontariatu

Czytaj więcej...

O G Ł O S Z E N I E

„Zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Kałuszyn dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 300 000,00 zł”.  

Informacja dla rolników

Zarząd Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Adam Sekściński, zawarł 14 października 2016 roku z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A. umowę grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, obejmującą dzieci osób ubezpieczonych w KRUS.

 

http://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/umowa-ubezpieczenia-dzieci-rolnikow-od-nastepstw-nieszczesliwych-wypadkow/

Jubileuszowa Sześćsetka

Od 16 czerwca trwa rywalizacja “Jubileuszowa Sześćsetka”, która jest jednym z wielu elementów obchodów 600-lecia Kałuszyna.
Każdy z uczestników - a jest ich 58 – ma założone konto w aplikacji Endomondo, która rejestruje treningi sportowe. Można biegać, spacerować, jeździć rowerem, na rolkach, pływać, cokolwiek....

Czytaj więcej...

Spotkanie Burmistrza Mariana Soszyńskiego z wędkarzami.

            9 grudnia w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie Burmistrza Mariana Soszyńskiego z wędkarzami.

             Na zebraniu omawiano szczegóły dotyczące zarybienia zalewu Karczunek oraz ustalono limity połowów ryb na kolejny sezon. Pan Burmistrz poinformował zebranych, że wody zalewu Karczunek są systematycznie zarybiane od roku 2012 a w roku bieżącym oprócz 150 kg lina wpuszczonego na wiosnę,   zamówiono 300 kg karpia, 100 kg leszcza, 100 kg karasia złotego i srebrnego oraz 100 kg płoci. Całość za kwotę 7.400 złotych, którą zebrano od wędkarzy za karty w tym roku.

            Burmistrz Marian Soszyński wręczył także statuetkę za największą złowioną rybę na kałuszyńskim zalewie w mijającym roku, która powędrowała do Marka Pieńkowskiego za trzyipółkilogramowego szczupaka o wymiarze 82 cm.

Spotkanie_1 Spotkanie_2

 

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2016 r.

Kałuszyn miasto – część północna:
w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca.

Kałuszyn miasto – część południowa:
w drugi i czwarty czwartek miesiąca.

Abramy, Budy Przytockie, Chrościce, Garczyn Duży, Garczyn Mały, Kazimierzów, Kluki, Marianka, Przytoka, Szembory, Wąsy, Wity, Wólka Kałuska, Zimnowoda, Żebrówka:
w drugi czwartek miesiąca.

Falbogi, Gołębiówka, Leonów, Marysin, Milew, Mroczki, Nowe Groszki, Olszewice, Patok, Piotrowina, Ryczołek, Sinołęka, Stare Groszki, Szymony:
w czwarty czwartek miesiąca.


Harmonogramy w wersji papierowej zostaną dostarczone w terminie późniejszym.

Ogłoszenie o pełnieniu służby wojskowej

Ważne dla zainteresowanych pełnieniem służby wojskowej!
Wszystkie osoby, które nie odbywały zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego, chcące zostać powołane do służby przygotowawczej, prosimy o pilny kontakt z Wydziałem Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie 22-07-2015

wfosigw_logo

nfosigw

 Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kałuszyn dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 39 281,00 zł.

                                                 www.wfosigw.pl                       www.nfosigw.gov.pl

Dodatkowe informacje