Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Odpowiedzi Burmistrza

::: 14 grudnia 2016r :::

Szanowny Panie Burmistrzu,piszę z prośbą do pana,aby zainteresował się Pan TIRAMI zaparkowanymi na ulicy w Patoku ponieważ policja się tym nie interesuje a kierowcy tych samochodów zasłaniają znaki drogowe.Na domiar tego nie można przejechać samochodem osobowym,a o jakimś większym samochodzie to już nie do pomyślenia.Bardzo proszę aby Pan się zainteresował tą sprawą,bo nie wiem do kogo mam się zwrócić.
Mieszkanka


Szanowna Pani
Dziękuję Pani za wskazanie niniejszego problemu i informuję, że na drodze w Patoku zostaną umieszczone znaki B-36 tj. zakaz zatrzymywania się, dzięki którym problem z zatrzymywaniem TIRÓW powinien zostać rozwiązany.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 18 listopada 2016r :::

Bardzo proszę opublikować sprawozdanie z pierwszego spotkania dotyczącego konsultacji Programu Rewitalizacji oraz podać konkretnie jakie tereny (nazwy ulicy i numery posesji lub nr działek) mają zastać objęte "rewitalizacją".
Mam nadzieję, że nie jest to super trudne i super tajne.
Marian

 

W odpowiedzi na Pana pytanie informuję iż informacje dotyczące Programu Rewitalizacji są zamieszczone w zakładce Rewitalizacja na stronie internetowej Urzędu.
Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 06 września 2016r :::

Szanowny Panie Burmistrzu,

Proszę o dołożenie tabliczek "nie dotyczy mieszkańców" pod znakiem zakazu postoju na Placu Kilińskiego.
Wczoraj, tj. 5.09 spotkała mnie kuriozalna sytuacja. Zostawiłem samochód przed posesją o godz. 23 na dosłownie 2min celem wejścia do domu po klucz od bramy, kiedy to w tym czasie zjawił się nadgorliwy patrol i przez 40min z uśmiechem na ustach prowadził kontrolę, której efektem był mandat za złamanie zakazu parkowania.
Na nic zdały się wszelkie tłumaczenia. Szkoda czasu na pisanie wniosku do sądu, przyjąłem mandat, chociaż jestem pewny, że nie powinienem.

Z poważaniem,
Łukasz Mroczek

 

W odpowiedzi na Pana wniosek dotyczący umieszczenia pod znakiem B-36 tabliczki " nie dotyczy mieszkańców" informuję, że wnioskowana tabliczka została zamontowana.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 05 września 2016r :::

Chciałem uprzejmie zapytać jaki był powód i co kierowało Pana zapewne nieszablonowym umysłem żeby zdecydować o przeniesieniu znaku drogowego kończącego obszar zbudowany z miejsca w którym znak się przyjął i zadomowił, na zadupie gdzie jedynie psy tylnymi częściami ciała szczekają, zabudowań tam nie ma a zieleń rozlewa się dookoła? Zapewne Pan wie o którym znaku piszę ale na wszelki wypadek wyjaśnię, że chodzi o znak ustawiony w stronę Mińska Mazowieckiego. A może od razu powinien Pan zdecydować żeby ten znak ustawić przed rondem tuż przed wjazdem na autostradę co zaspokoiłoby manię wielkości nie tylko Pana ale i rajców z Kałuszyna? Wyjaśniam, że Obszar zabudowany to pojęcie z dziedziny prawa o ruchu drogowym, oznaczające w ogólności obszar wzdłuż drogi, gdzie znajduje się zabudowa miejska, wiejska lub przemysłowa, w związku z czym panować może tu wzmożony ruch pieszych i pojazdów. Udzielając odpowiedzi proszę wziąć pod uwagę powyższą definicję.
Pozdrawiam
Łowca absurdów

 

Szanowny Łowco i Twórco Absurdów, Znak D-43 tj. koniec obszaru zabudowanego został przestawiony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na wniosek mieszkańców Kałuszyna w celu poprawy bezpieczeństwa włączających się do ruchu jak i zjeżdżających na swoje posesje.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 05 września 2016r :::

Sz. P. Burmistrzu
W nawiązaniu do dotychczasowej korespondencji w sprawie modernizacji przejazdu przez rzekę Gawroniec pomiędzy msc. Mroczki i Milew zwracam się z pytaniem czy w projekcie budżetu na 2017 rok przedstawi Pan w/w inwestycję do realizacji. Proszę o potraktowanie niniejszego zapytania również jako wniosku do projektu budżetu.
Z poważaniem
Sylwia Śledziewska

Uprzejmie informuję, że Pani wniosek będzie rozpatrzony przy ustalaniu Planu Inwestycyjnego na 2017 rok.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 09 lipca 2016r :::

W Internecie można znaleźć mnóstwo artykułów o światłowodowej sieci szkieletowo dystrybucyjnej wybudowanej w ramach projektu ˝Internet dla Mazowsza˝. Jak będzie wyglądać doprowadzenie sieci do poszczególnych posesji i na kiedy planowane są prace w tym zakresie ?
Damian

W odpowiedzi na Pana zapytanie, informuję, że Patronem projektu „Internet Dla Mazowsza” jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego a realizatorem Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.
Założeniem projektu było wybudowanie światłowodowej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej z doprowadzeniem węzłów szkieletowych do budynków użyteczności publicznej, dostępnej na równych zasadach dla wszystkich przedsiębiorców telekomunikacyjnych, który będą mogli świadczyć usługi dostarczania Internetu. Na tym etapie projekt nie przewidywał wybudowania sieci z doprowadzeniem do indywidualnych gospodarstw.
Po końcowym odbiorze inwestycji bezpośrednim podłączaniem indywidualnych gospodarstw do wybudowanej sieci będzie zajmował się  operator dzierżawiący.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 21 kwietnia 2016r :::

Panie Burmistrzu, w dniu wczorajszym miało miejsce historyczne wydarzenie. Otóż samorządowcy z Łodzi uchwalili, że będą stosować się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego niezależnie czy będą one publikowane czy nie. Czy stanowisko Pana Burmistrza i naszej Rady również jest podobne? Może warto by przyjąć taką uchwałę?
Serdecznie pozdrawiam
Zofia Sz.

Szanowna Pani
Zapytanie przekazane zostało Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Kałuszynie w celu uwzględnienia Pani Propozycji

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

Dodatkowe informacje