Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Dożynki w Kałuszynie

Dożynki to uroczystość o wieloletniej tradycji, to czas radości i podziękowań za plony oraz okazja do wyrażenia szacunku dla ciężkiej pracy rolników.

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną związaną z zagrożeniem koronawirusem COVID19  i związanym z nią reżimem  sanitarnym tegoroczne Święto Plonów w gminie Kałuszyn ograniczone zostało do dziękczynnej Mszy Świętej  w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kałuszynie.
Na uroczystość   przybyły delegacje z wieńcami  i dziełami dożynkowymi symbolizującymi zakończenie żniw.  Mszę Św. celebrował ksiądz proboszcz Władysław Szymański  - duszpasterz rolników  Diecezji Warszawsko-Praskiej w oprawie  chóru  z Groszk pod kierunkiem organisty Sławomira Strupiechowskiego.                                                                                                         W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządu gminy Kałuszyn z Burmistrzem Arkadiuszem Czyżewskim i Przewodniczącym Rady Bogusławem Michalczykiem na czele.  
               Jednym z elementów uroczystości było poświęcenie  Sztandaru  Związku Piłsudczyków RP Okręgu  Wschodnio- Mazowieckiego   Oddziału Ziemi Kałuszyńskiej. Oddział  Ziemi Kałuszyńskiej otrzymał Sztandar Związkowy   w uroczystej ceremonii  podczas VI Pielgrzymki  Piłsudczyków na Jasną Górę w dniu 20 sierpnia  2020 roku.

Dodatkowe informacje