Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym dniu dla upamiętnienia  Ofiar Katynia, związanych z Kałuszynem zostały  złożone  kwiaty i zapalone  znicze   w Alei Dębów Katyńskich w Parku Miejskim i  pod Dębem Pamięci przy  Szkole Podstawowej w Kałuszynie.   

Zdjęcia

Zaproszenie na wideokonferencję w sprawie form wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej

14 kwietnia o godzinie 15.00 odbędzie się wideokonferencja z udziałem Pana Antoniego Jana Tarczyńskiego - Starosty Mińskiego, Pana Witolda Kikolskiego - Wicestarosty oraz Pani Anny Laskowskiej - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mińsku Mazowieckim dotycząca form wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Czytaj więcej...

Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!

Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy Kałuszyna mają nowego Dzielnicowego

 Od 1 kwietnia mieszkańcy wszystkich miejscowości gminy Kałuszyn mają nowego dzielnicowego. Decyzją Komendanta Stołecznego Policji utworzony został dodatkowy etat wchodzący w skład Posterunku Policji w Kałuszynie. Nowym dzielnicowym dla gminy Kałuszyn został aspirant Mariusz Kondraciuk, dotychczasowy dzielnicowy mińskiego rewiru.

 

Czytaj więcej...

Informacja

Miło nam poinformować, że Gmina Kałuszyn otrzymała z budżetu Województwa Mazowieckiego dotację w wysokości 2.000.000,00 zł na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Budowa drogi gminnej, ulicy Robotniczej w Kałuszynie” w  ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Czytaj więcej...

Informacja

Uprzejmie informuję, że Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie przystępuje do realizacji zadania pn.: „Budowa Podstacji Ratownictwa Medycznego w Kałuszynie”.

 

Czytaj więcej...

Szanowni mieszkańcy

 

Przystąpiliśmy do opracowania dokumentu – Strategii Rozwoju Gminy Kałuszyn na lata 2021-2030. Jest to ważny dokument, w których zostaną nakreślone główne kierunki rozwoju naszej Gminy w perspektywie najbliższych lat. W ramach prowadzonych prac zależy nam na zebraniu Państwa opinii i uwag dotyczących kierunków rozwoju Gminy oraz przyszłych inwestycji, dlatego aby zebrać Państwa pomysły i proponowane działania przygotowaliśmy ankietę.

Czytaj więcej...

02.04.2021 r. (piątek) - Urząd nieczynny

Ustala się dzień 2 kwietnia 2021 r. (piątek) dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego w Kałuszynie, za dzień 1 maja 2021 r., przypadający w dniu wolnym od pracy.

Zarządzenie nr 21/2021 Burmistrza Kałuszyna 

Informacja dla rolników

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mińsku Mazowieckim informuje, iż ARiMR w terminie do 29 marca 2021 r. przyjmuje wnioski od rolników, którzy chcą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świń (ASF).

Pismo

 

Dodatkowe informacje