Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

I Piknik Rodzinny „Stare jest fajne”

 W minioną sobotę na kompleksie boisk Orlik w Kałuszynie odbył się I Piknik Rodzinny „Stare jest fajne” organizowany przez Klub Sportowy „Victoria” Kałuszyn.

II Kałuszyński Orszak Trzech Króli

II Mazowiecki Przegląd MłodzieżowychOrkiestr Dętych

W niedzielę 13 czerwca 2010roku w Kałuszynie odbył się  Ii Mazowiecki Przegląd Młodzieżowych Orkiestr Dętych. W Przeglądzie wzięło udział 6 orkiestr działających przy OSP w Dobrem, Sokołowie Podlaskim, Węgrowie, Pilawie i Kałuszynie oraz Kolejowa Orkiestra z Siedlec.
Przegląd rozpoczął się uroczysta mszą w kościele parafialnym z oprawą muzyczną wszystkich orkiestr, po czym uczestnicy przeglądu przeszli paradnie ulicami miasta na teren OSP, gdzie odbyła się główna część przeglądu.  W sumie orkiestry zagrały prawie 40 utworów.
Przegląd prowadziła Joanna Zaniewicz z Ryszardem Nowaczewskim, zabawiając zebranych anegdotami z dziedziny  muzyki i historii sztuki.
Po ponad czterech godzinach prezentacji repertuarów wszystkie orkiestry połączyły swe siły w orkiestrze symfonicznej pod batutą  miejscowego kapelmistrza  Kamila Demianiuka – muzyka Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
Nie było zwycięzców ani pokonanych  bo organizatorzy postanowili uhonorować wszystkie orkiestry, fundując jednakowe nagrody pieniężne, statuetki oraz dyplomy.
Organizatorami Przeglądu byli Burmistrz Kałuszyna, Parafia Rzymsko Katolicka w Kałuszynie oraz Stowarzyszenie Orkiestra Dęta im. Jana Pawła II w Kałuszynie

Informacja o debacie nad Raportem o stanie Gminy Kałuszyn za 2020 rok

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o samorządzie gminnym, Burmistrz Kałuszyna zobowiązany jest w terminie do dnia 31 maja przedstawić Radzie Miejskiej w Kałuszynie raport o stanie gminy.

Pamięć września 1939 roku

12  września br obchodziliśmy uroczyście  79. rocznicę jednej z najkrwawszych bitew kampanii wrześniowej pod  Kałuszynem, która mimo znacznych strat była zwycięska dla Polaków.

Dodatkowe informacje