Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

KONKURS GŁOSUJ NA WIELBŁĄDA!

Głosój na wielbłąda_1Trwa konkurs, w którym każdy może wziąć udział zdobywając dla wybranej miejscowości atrakcyjne nagrody: kostium wielbłąda, wizytę telewizji w miejscowości na Orszaku, a także gadżety i słodkie czekoladki. Głosowanie trwa do 3 grudnia do godz. 12:00, już teraz możesz zagłosować: https://orszak.org/konkursy/glosuj-na-wielblada-i-wygraj-kolorowy-orszak-72.html

Mikołajkowe morsowanie nad Zalewem Karczunek

mikołajkowe morsowanie_15 grudnia Burmistrz Kałuszyna zaprasza na mikołajkowe morsowanie nad Zalewem Karczunek.

XIII Dzień Kultury Żydowskiej w Kałuszynie - "Miasteczka Dwóch Kultur"

Dzień kultury Żydowskiej_1 25 listopada 2021r. w Domu Kultury w Kałuszynie odbył się 13 już z cyklu "Dzień Kultury Żydowskiej - Miasteczka Dwóch Kultur"

Urząd Miejski w Kałuszynie zatrudni inkasenta opłaty targowej

Umowa zlecenie


Wynagrodzenie –prowizja 15 % zebranej opłaty targowej

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie zgłoszenia   do Urzędu Miejskiego w Kałuszynie ul. Pocztowa 1,   lub na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowe informacje tel.25 7576618 w 19

Planowane wyłączenia

JESIENNE SZCZEPIENIE LISÓW

lisek_1Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii uprzejmie informuje, że w dniach od 15 listopada do 30 listopada 2021 roku przeprowadzona zostanie jesienna akcja szczepień ochronnych lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie powiatu mińskiego.

Informacja

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich. Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada 2021 r. mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.

Badanie ankietowe

Pracownicy dydaktyczni Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, University of Žilina, The Institute of Technology and Business in České Budějovice, Budapest Univeristy of Technology and Economic i Ural State University of Economics prowadzą międzynarodowe badania naukowe, obejmujące Polskę, Słowację, Czechy, Węgry i Rosję na temat zmian wykorzystania Car-sharingu po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Ankieta

Budowa drogi wewnętrznej stanowiącej obwodnicę dla miejscowości Olszewice, Kałuszyn

obwodnica olszewiceW październiku bieżącego roku została zakończona realizacja zadania  pn.” Budowa drogi wewnętrznej stanowiącej obwodnicę dla miejscowości Olszewice, Kałuszyn”.

Obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Obchody 11 listopada 2021_2W tym roku obchodziliśmy 103 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej edycja on-line

Turniej zostanie przeprowadzony w terminie  26.11 – 11.12 br. Aby wziąć udział w turnieju należy uprzednio zarejestrować się na internetowej platformie edukacyjnej. Powinien to uczynić zarówno opiekun jak i uczestnik.

Komunikat Burmistrza Kałuszyna w związku z nasilającą się falą wirusa SARS-COV-2

Szanowni Państwo

W związku z nasilającą się falą wirusa SARS-COV-2 od dnia 10 listopada 2021 ogranicza się załatwianie interesantów Urzędu Miejskiego w Kałuszynie poprzez wizyty bezpośrednie wyłącza się.

Interesanci mogą zgłaszać sięwyłącznie w sprawach nie cierpiących zwłoki.

Planowanie wyłączenia prądu

Zielono mi na Mazowszu

mała retencja_1Po bioróżnorodności, kompostowaniu, drzewach nadszedł czas na omówienie prostych, niskobudżetowych sposobów gromadzenia wody deszczowej i roztopowej na naszych działkach. Zapraszam na webinarium "Mała retencja - zatrzymajmy wodę w ogrodzie" realizowane w ramach zadanie "Zielono mi na Mazowszu".

GMINNE OBCHODY 103 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Organizatorzy: Burmistrz Kałuszyna oraz Proboszcz Parafii pod wezwaniem               Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kałuszynie Program uroczystości 11 listopada 2021 r.: 10.45 - Zbiórka Pocztów Sztandarowych 11.00 - Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny 12.00 – Przemarsz uczestników uroczystości w asyście miejscowej         Orkiestry Dętej im Jana Pawła II na Plac Kilińskiego,        pod Pomnik  Bojownikom o Niepodległość  – Odegranie hymnu Państwowego - Złożenie kwiatów pod Pomnikiem  – przemarsz  do Domu Kultury

Konkurs Korowód Kolędowy

korowod koledowy_1W bieżącym roku Gmina Kałuszyn współpracuje z  Lokalną  Grupą Działania Ziemi Mińskiej przy organizacji  Konkursu pn. KOROWÓD  KOLĘDOWY

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2021/2022

Przypominam  właścicielom  i  zarządcom  budynków  o  obowiązkach  związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.  
Komin  będący  bardzo  istotnym  elementem  budynku,  chociaż  zajmującym  tylko niewielką  jego  powierzchnię,  może  też  być  niezwykle  groźny.  Szczególnie  w przypadku  pożaru  sadzy  w nieczyszczonym,  źle  eksploatowanym kominie.

Konsultacje projektu uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego

konsultacje_1Konsultacje projektu uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego zmieniającej uchwałę w sprawie „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego  i o wolontariacie na 2022 rok”

Planowane wyłączenia 20211025

Przebudowa i rozbudowa przedszkola w Kałuszynie

logo mazowszaGmina Kałuszyn otrzymała pomoc finansową z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego w wysokości 4 000 000,00 zł  na realizację zadania pn.:  „Przebudowa i rozbudowa przedszkola w Kałuszynie”.  Przewidywany całkowity koszt realizacji zadania to 7 500 000,00 zł.

Informacja o rozpoczęciu konsultacji „Rocznego programu współpracy Samorządu Gminy Kałuszyn z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wym. w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok.”

Zapraszamy organizacje pozarządowe i podmioty uprawnione w myśl art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzące działalność statutową na terenie miasta i gminy Kałuszyn do konsultacji    projektu „Rocznego programu współpracy  Gminy Kałuszyn z organizacjami  pozarządowymi i podmiotami wym. w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w  2022 roku”

Zjazd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kałuszynie

Zjazd_2W dniu 16 października br. w  remizo-świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsach  odbył się Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  RP w Kałuszynie. Zjazd podsumował pięcioletnią działalność Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP, dokonał wyboru nowego Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego, Komisji Rewizyjnej oraz Delegatów na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Gmina Kałuszyn bierze udział w Konkursie Grantowym pn. Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”

fe_f_ue_1W ramach konkursu Gmina Kałuszyn ubiega się o środki na zakup nowego sprzętu komputerowego dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich zamieszkujących na terenie Gminy Kałuszyn.

Food Truck Festiwale Wschód

Food Truck Festiwale Wschód_1

Dzień Edukacji Narodowej 2021

Szkolenie chemizacyjne

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do udziału w szkoleniu z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu naziemnego przeznaczonego do stosowania tych środków, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnictwie ( uprawnienia do posługiwania się opryskiwaczem), które odbędzie się dnia 29.10.2021 r o godz. 8.30 w Domu Kultury w Kałuszynie ul. Warszawska 45. Zapisy na szkolenie pod numerem telefonu 723 436 377 – Jerzy Grabowski

Budowa Podstacji Ratownictwa Medycznego w Kałuszynie

wydarzenia wrzesień_2W gminie Kałuszyn rozpoczęła się realizacja zadania pn.: „Budowa Podstacji Ratownictwa Medycznego w Kałuszynie”. Realizacja inwestycji jest wykonaniem porozumienia zawartego pomiędzy Burmistrzem Kałuszyna Arkadiuszem Czyżewskim a Marszałkiem Województwa Mazowieckiego,

Kolejne wsparcie trafiło do jednostki OSP z Kałuszyna.

wydarzenia wrzesień_227 września dzięki środkom Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie oraz budżetu gminy Kałuszyn wynoszące po 50% całości kosztów poniesionych na zakup sprzętu, do rąk kałuszyńskich strażaków Pani Janina Ewa Orzełowska wraz z Panem Burmistrzem Arkadiuszem Czyżewskim przekazali specjalistyczne kombinezony w skład których wchodzą buty, hełmy, rękawice, spodnie i kurtki.

Badanie ankietowe

Politechnika Warszawska_1W imieniu Pana Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz zespołu Zakładu Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym Politechniki Warszawskiej realizującego badanie na zlecenie Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego, udostępniamy ankietę z prośbą o udzielenie przez Państwa odpowiedzi na zawarte w niej pytania.

Poradnik mieszkaniowy

poradnikPoradnik mieszkaniowy: http://powiatminski.pl/aktualnosc-1644-edukacja_prawna_w_powiecie_minskim_.html

NIE LĘKAJCIE SIĘ ! XXI Dzień Papieski

NIE LĘKAJCIE SIĘ ! XXI Dzień Papieski_1

Gminna Olimpiada Wiedzy 2021

wydarzenia wrzesień_6Już po raz kolejny w Domu Kultury w Kałuszynie odbyła się  Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i  Przedsiębiorczości. Koordynatorem był  Pan Jerzy Grabowski – doradca rolnośrodowiskowy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Mińsku Mazowieckim, współpracujący z Gminą Kałuszyn.

Gminna ewidencja zabytków

Wykaz archeologii.pdf

Kałuszyn archeologia.pdf

 

Wykaz architektury.pdf

Kałuszyn architektura.pdf

 

Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”- nabór wniosków przez ARiMR

ARiMR ogłosiła nabór wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”

Od 20 października do 30 listopada 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.

Senioriada

wydarzenia wrzesień_429 września na stadionie miejskim w Kałuszynie członkowie klubu Senior + z Kałuszyna i Siennicy zorganizowali wspólną senioriadę złożoną z konkurencji sprawnościowych, strzelania z łuku i rzutu kaloszem do beczki. Świetną zabawę w jesiennych promieniach słońca zakończył wspólny poczęstunek przygotowany przez OPS w Kałuszynie.

Planowane wyłączenia

Ogłoszenie o konkursie "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

Szczegóły konkursu dostępne na stronie :

https://www.gov.pl/web/kwpsp-warszawa/konkurs-plastyczny-czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa

Konsultacje na temat sygnalizacji świetlnej

wydarzenia wrzesień_124 września Burmistrz Kałuszyna Arkadiusz Czyżewski, Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski oraz jego zastępca Adam Sekmistrz wraz z Marią Koc - Senator RP przeprowadzili konsultacje z dyrektorami mazowieckiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] w sprawie nowych inwestycji drogowych w naszych gminach i poprawie bezpieczeństwa oraz sprawności ruchu, w tym budowy sygnalizacji świetlnej w Kałuszynie.

Termomodernizacja budynku Osp w Wąsach

Termomodernizacja budynku Osp w Wąsach_1W  dniu 09.09.2021r. zakończono realizację zadania pn. „ Termomodernizację budynku OSP w Wąsach”.

Termomodernizacja budynku Osp w Wąsach

Termomodernizacja budynku Osp w Wąsach_1W  dniu 09.09.2021r. zakończono realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku OSP w Wąsach”.

Konferencja

 wydarzenia wrzesień_3Burmistrz Kałuszyna Arkadiusz Czyżewski na zaproszenie Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika brał 20 września udział w konferencji dotyczącej możliwości uzyskania środków europejskich w perspektywie na l. 2021-2027.

 

Planowane wyłączenia

Turniej o puchar Prezesa Victorii Kałuszyn

 

wydarzenia wrzesień_918 września na stadionie miejskim w Kałuszynie odbył się piknik sportowy połączony z turniejem o puchar Prezesa Victorii Kałuszyn, na którym burmistrz Arkadiusz Czyżewski oficjalnie podziękował ustępującemu po niemal 23 latach pracy prezesowi klubu Dariuszowi Przybyłko za dotychczasowy wkład w rozwój kultury fizycznej w gminie Kałuszyn.

„POLACY W DAWNEJ PRACY” – SENTYMENTALNY KONKURS FOTOGRAFICZNY Z NAGRODAMI

Polacy w dawnej pracy_1Trwa konkurs dla osób w wieku 50+ pn. "Polacy w dawnej pracy". Szukamy starych zdjęć przedstawiających pracę sprzed lat. Konkurs skierowany jest do mieszkańców województw podlaskiego i mazowieckiego.

Projekty edukacyjne ZUS

projekty z ZUSSerdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do realizacji projektów edukacyjnych ZUS:

 •  „Projekt z ZUS” dla uczniów szkół podstawowych,
 • „Lekcje z ZUS” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Obchody 82. Rocznicy walk wrześniowych pod Kałuszynem

12 września 2021_1 12  września br obchodziliśmy uroczyście  82. rocznicę jednej z najkrwawszych bitew kampanii wrześniowej pod  Kałuszynem, która mimo znacznych strat była zwycięska dla Polaków. Organizatorami obchodów byli: Burmistrz Kałuszyna, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejsko - Gminne w Kałuszynie, Starosta Miński przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kałuszynie. 

zmiany godzin dyżuru porad prawnych

zmiany godzin dyżuru porad prawnych

Dożynki 2021

Dożynki 2021_13 Uroczystość dzielenia dożynkowego  chleba w Kałuszynie    od ponad dwudziestu lat wpisana jest  na stałe  do kalendarza gminnych wydarzeń  kulturalnych  na pierwszą niedzielę września.   W  tym roku ta wyjątkowa niedziela zwieńczająca rolniczy trud  wypadła     5 września.

Kałuszynskie spotkania z historią

plakat

Narodowe Czytniae 2021

Narodowe Czytanie 2021_2

Obchody 12 września 2021

12 września

PROGRAM WIELOLETNI „SENIOR+” NA LATA 2021-2025 EDYCJA 2021 MODUŁ 2 – ZAPEWNIENIE FUNKCJONOWANIA KLUBU „SENIOR+” W KAŁUSZYNIE

flagaW ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 edycja 2021 Moduł 2, Gmina Kałuszyn pozyskała środki na zapewnienie w bieżącym roku działalności Klubu „Senior+”, funkcjonującego w strukturze Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wartość dofinansowania: 42 720,00 zł

Całkowita wartość projektu: 122 720,00 zł

Podstawowe informacje o projekcie:

Celem strategicznym Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez dofinansowanie rozbudowy infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w ośrodkach wsparcia „Senior+”.

Celem operacyjnym Programu jest zapewnienie wsparcia seniorom – osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60 lat i więcej – poprzez umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności, a także obejmującej usługi w zakresie aktywności ruchowej lub kinezyterapii, oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej – w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym. W ramach Programu udostępniana jest seniorom infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także ich zaktywizowanie i zaangażowanie w działania samopomocowe oraz na rzecz środowiska lokalnego.

W ramach Programu jednostki samorządu mogą otrzymać:
1) jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie i/lub wyposażenie ośrodka wsparcia (moduł1),
2) zapewnienie funkcjonowania już istniejących ośrodków wsparcia (moduł 2).

Bezpośrednim realizatorem zadania jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Kałuszynie.

Podpisanie umowy Maluch+ 2021

 flagaRok 2021 jest kolejnym, w którym Gmina Kałuszyn otrzymała dotację w ramach resortowego Programu Rozwoju Instytucji opieki nad dziećmi w wieku  do lat 3 „Maluch+”.

 

Data zawarcia umowy o dofinansowanie: 20.08.2021 r.

 

Okres realizacji zadania: 01.01.2021r.-31.12.2021r.

 

Przyznana kwota dotacji: 28 800,00 zł

 

Całkowita wartość zadania: 493 464, 00 zł

 

Realizowane zadanie polega na zapewnieniu funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 utworzonych  przy udziale środków finansowych poprzednich edycji Programu „Maluch+” w Gminnym Żłobku w Kałuszynie.

 

XI edycja konkursu "Barwy Wolontariatu"

Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Helena Litwin - Przewodnicząca Rady Narodowej Miasta i Gminy Kałuszyn przed 1990r.

Klepsydra - helena litwin

Nagłośnienie dla ratowników na plaży nad Zalewem Karczunek w Kałuszynie dzięki wsparciu PSE

wzmocnij swoje otoczenieNa plaży Zalewu Karczunek w Kałuszynie wykonane zostało nagłośnienie na potrzeby działań ratowniczych. Inicjatywę zrealizowano dzięki dofinansowaniu w ramach dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na realizacje celu przekazano prawie 20 tys. zł.

Ostrzeżenie z dn. 30.08.2021

ostrzeżenie meteorologiczne nr 89 – intensywne pady deszczu/1.

Młody Podróżnik

Młody Podróżnik_1Program „Młody Podróżnik” jest częścią projektu YOUMOBIL, którego celem jest propagowanie transportu kolejowego wśród młodzieży. Organizatorzy programu chcą nagradzać tych, którzy w swych wyborach dotyczących mobilności konsekwentnie wybierają kolej.

Dofinansowanie do remontu kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Kałuszynie

W dniu 25 sierpnia 2021 roku na stadionie sportowym Victoria Kałuszyn miało miejsce uroczyste podpisanie umowy dotyczącej dofinansowania w kwocie 88.000,00 zł realizacji zadania pn. „Remont kompleksu sportowego w Kałuszynie” w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021”.

 

Dodatkowe informacje