Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Dopłaty 2020: ARiMR przyjmuje oświadczenia od 2 marca

ARiMR: Ruszył nabór wniosków o dotację na nawadnianie gospodarstwa

XVIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Zmiana numeru telefonu do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kałuszynie

Informujemy, że od dnia 25.02.2020 r. nastąpiła zmiana numeru telefonu do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kałuszynie.

 

tel. 661-540-505

 

Rozstrzygnięcie otwartych konkursów ofert z zakresu "Wspieranie i upowszechniania kultury fizycznej i sportu".

Morsowanie nad Zalewem Karczunek

W minioną niedzielę klub sportowy Victoria Kałuszyn wraz z Burmistrzem Kałuszyna zorganizowali zlot morsów na Zalewie w Kałuszynie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną Alarm112, która dostępna jest dla wszystkich obywateli.

 Aplikacja dedykowana jest w szczególności osobom głuchym i niedosłyszącym, czasowo pozbawionym możliwości mówienia, jak również osobom znajdującym się w sytuacji zagrożenia,

Zbiorczy katalog ofert produktów eksportowych firm województwa mazowieckiego

Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach działań wspierających rozwój gospodarczy regionu realizuje szereg przedsięwzięć ukierunkowanych na promocję przedsiębiorczości i kreowanie współpracy gospodarczej, również w wymiarze międzynarodowym. W tym też zakresie na szczeblu samorządu prowadzona jest współpraca i odbywają się spotkania z przedstawicielami władz administracyjnych oraz agend gospodarczych,

Wznowienie działalności „Orkiestry Dętej im. Jana Pawła II” w Kałuszynie

Morsowanie 16 lutego nad Zalewem Karczunek

Zdjęcia Kałuszyna z lotu praka

Bezpieczeństwo dzieci – 10 porad policjanta

UWAGA ROLNICY ZBLIŻA SIĘ TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO ZAWARTEGO W CENIE OLEJU NAPĘDOWEGO

W okresie od 01.02.2020r. do 02.03.2020r. należy składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego do produkcji rolnej.
Do wniosku należy załączyć faktury VAT stanowiące dowód zakupu  oleju napędowego w okresie od 01.08.2019r. do 31.01.2020r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2020r.

Kalendarium badań ankietowych

Otwarcie Klubu SENIOR+ w Kałuszynie

     W dniu 26 stycznia br odbyło się oficjalne otwarcie Klubu SENIOR+ w Kałuszynie  połączone z Dniem Babci i Dziadka.

Obchody dnia Babci i Dziadka.

Kałuszyńskie spotkania z historią

Na spotkaniu z cyklu Kałuszyńskie spotkania z historią 16 stycznia omówione zostały początki wsi: Abramy, Szembory, Falbogi oraz nieistniejącej obecnie miejscowości Michały-Tarały, (rody Abramowskich, Szemborskich, Falbogów i Michałowskich).

Upamiętnienie 157. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

W dniu 22 stycznia 2020 r.  Kałuszyn uczcił 157. Rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Delegacja   na czele z Burmistrzem Kałuszyna p. Arkadiuszem Czyżewskim,  dyrektorami placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych Gminy  wraz z   młodzieżą szkolną złożyła  symboliczne kwiaty  przy Krzyżu przy ul. Chopina w Kałuszynie,  upamiętniającym  powstańcze walki z lat 1863-1865   oraz zapaliła znicze.

28 finał WOŚP w Kałuszynie

W minioną niedzielę odbył się już 28 finał WOŚP. Kałuszyn obchodził jubileuszowe 20 lecie uczestnictwa w finale.

W tym roku dzięki hojności mieszkańców i nie tylko udało się zebrać kwotę 53 000zł. Łącznie przez 20 lat Kałuszyn uzbierał kwotę ponad 605 000zł. Gratulacje dla organizatorów, wolontariuszy i wszystkich którzy przyczynili się do uzbierania takiej kwoty w szczytnym celu.

BURMISTRZ KAŁUSZYNA OGŁASZA dwa otwarte konkursy ofert dla podmiotów uprawnionych do realizacji w 2020 roku zadań publicznych na terenie Gminy Kałuszyn pod nazwą „ Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu

Ogłoszenie o konkursie Nr 1/2020 „ Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportun.pdf

Uwaga! Zmiana rachunku na który należy uiszczać opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Uwaga ! Z dniem 01.01.2020 r. uległ zmianie rachunek bankowy na który należy uiszczać opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W związku z powyższym opłaty z tego tytułu prosimy przekazywać na poniższy rachunek:

27 9224 0007 0000 9667 2000 0240

 

Klub Senior+ w Gminie Kałuszyn

Uprzejmie informuję, że pod koniec grudnia 2019 roku rozpoczął działalność Klub „Senior +” w Kałuszynie, który powstał w ramach rządowego Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015 – 2020 Edycja 2019 ze środków budżetu państwa oraz środków własnych gminy.

Orszak Trzech Króli w Kałuszynie - 2020

" Cuda, cuda ogłaszają..." to hasło  Orszaku Trzech Króli zorganizowanego po raz pierwszy w Kałuszynie. Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła o godz. 11.00 Msza Święta w kościele parafialnym.

Klub „Senior+” w Kałuszynie- rekrutacja Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kałuszynie, ogłasza nabór uczestników do „ Klubu Senior+” przy ulicy Wojska Polskiego 20

 

Informacja o gospodarce odpadami komunalnymi w Mieście i Gminie Kałuszyn od 1 stycznia 2020r.

Od 1 stycznia 2020 r. Miasto i Gmina Kałuszyn będzie samodzielnie realizowało odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Miasta i Gminy Kałuszyn. Odpady komunalne będzie odbierała jednostka gminna – Zakład Gospodarki Komunalnej w Kałuszynie.

Spotkanie Wigilijne w Parku Miejskim

W niedzielę 22 grudnia w Parku Miejskim w Kałuszynie  odbyło się  spotkanie wigilijne Burmistrza Kałuszyna z mieszkańcami. Wydarzeniu towarzyszyła atmosfera Świąt Bożego Narodzenia,  był opłatek i wzajemne życzenia,  śpiewanie  kolęd  przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kałuszynie.

Otwarcie nowej siedziby Posterunku Policji w Kałuszynie

Na dziedzińcu przed Posterunkiem Policji w Kałuszynie odbyło się uroczyste przekazanie nowych pomieszczeń, w których służbę będzie pełniło 6 policjantów.

Orszak Trzech Króli

Życzenia 2019

Spotkanie Wigilijne z mieszkańcami

Zaginął pies

9 listopada w Wólce Wiciejowskiej (pomiędzy Mińskiem Mazowieckim, a Cegłowem, około 50 km na wschód od Warszawy)  zaginął pies nazywa się BODZIO. Wiek około 5 lat, cały czarny, sięga za kolana, podobny do Golden retrievera. Za wszelkie informacje z góry dziękuję ! Proszę o kontakt o każdej porze dnia i nocy.  NAGRODA  Marek 601 348 222    Iza 602 157 849

Szczepienia psów w styczniu 2020

W dniu 05 grudnia 2019 r. odbył się odbiór protokólarny wykonania następujących zadań:

1. „Przebudowa drogi gminnej w Kałuszynie ul. Wyzwolenia na odcinku od ul. Ogrodowej do granicy z Patokiem, w tym : położenie nowej nakładki bitumicznej, budowa chodnika prawostronnego oraz kanalizacji sanitarnej”.

Odprawa kadry PSP

W dniu 29 listopada 2019r. w siedzibie OSP Kałuszyn odbyła się roczna odprawa kadry kierowniczej KP PSP w Mińsku Mazowieckim wraz ze strażakami z powiatu mińskiego z Jednostek włączonych do KSRG oraz zaproszonymi gośćmi. Więcej w artykule.

 

 http://strazminsk.pl

 

 

Ogłoszenie

PKS Siedlce sp. z o.o. poszukuje kierowcy autobusu z  Kałuszyna bądź w bezpośrednim sąsiedztwie miasta. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem telefonu  691755045 w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Informacja

Osoby, które chcą korzystać z ewentualnego kursu autobusu relacji Kałuszyn – Siedlce, kursującego dotychczas o godz. 6.40 i powrotnego (godzina do ustalenia), proszone są o zgłoszenie swojej deklaracji do Urzędu Miejskiego w Kałuszynie.

Zgłoszenia można dokonywać telefonicznie pod numerem 25 757 66 18 wew.24  bądź na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Wąsach powstanie plac zabaw! Dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych

W marcu przyszłego roku w sołectwie Wąsy powstanie plac zabaw. Z nowego miejsca do rekreacji skorzysta społeczność lokalna - dzieci i ich rodzice. Projekt jest realizowany przez Urząd Miejski w Kałuszynie we współpracy z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi.

Złote Gody 2019

Tradycyjnie, jak co roku,  uroczyste  Złote Gody 2019  odbyły się w Domu Kultury w Kałuszynie  w dniu 3 grudnia.  Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostały wręczone parom Jubilatów z terenu miasta i gminy Kałuszyn.

Dzień wolny

W dniu 23 grudnia 2019 roku /poniedziałek/ Urząd Miejski w Kałuszynie będzie pracował w godz. 7.30 – 15.30.


Dzień 24 grudnia 2019 roku jest dniem urlopu dla pracowników Urzędu Miejskiego w Kałuszynie. W tym dniu Urząd Miejski będzie nieczynny dla interesantów.

Harmonogram szczepień

Wyremontowana szatnia przy stadionie na ul. 1-go maja

Stadion przy ulicy 1-go Maja 53 zyskał wyremontowaną szatnię. Skorzystają z niej zawodnicy klubu Victoria Kałuszyn oraz inne osoby z Kałuszyna uprawiające piłkę nożną.

Zmiana rachunku do wpłaty za śmieci

Urząd Miejski w Kałuszynie informuje,  że od 1 stycznia 2020 roku opłaty za odbiór nieczystości komunalnych, mieszkańcy Gminy Kałuszyn winni dokonywać na  wyodrębniony rachunek w B.S Kałuszyn  przeznaczony do obsługi zadań z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi: 
 
Nr:  27 9224 0007 0000 9667 2000 0240

Debata o bezpieczeństwie

12 listopada 2019 r. w   Domu Kultury w Kałuszynie   odbyła się kolejna w tym roku debata społeczna na temat bezpieczeństwa.

Zdjęcie, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest

Zdjęcie, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kałuszyn dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 15180,05zł.

www.wfosigw.pl 

Siłownia plenerowa i plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Chrościcach już działają dzięki wsparciu PSE

Od listopada mieszkańcy Chrościc mogą korzystać z nowoutworzonej siłowni zewnętrznej oraz zmodernizowanego placu zabaw położonych przy miejscowej Szkole Podstawowej.

Planowane wyłączenia prądu

Informacja-usuwanie folii rolniczej

Formularz zgłoszeniowy

Planowane wyłączenia prądu

Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W tym roku obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Organizatorami  obchodów Święta Niepodległości w Naszej Gminie  byli  Burmistrz Kałuszyna oraz Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia  Najświętszej Maryi Panny w Kałuszynie.

Przekazanie sprzętu

W dniu 5.11.2019 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kałuszynie odbyło się przekazanie sprzętu specjalistycznego dla jednostek OSP Kałuszyn i OSP Sinołęka zakupionego z dofinansowaniem Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu OSP 2019:

Kałuszyńskie spotkania z historią

Obchody 11 listopada 2019

Informacja w sprawie suszy

W związku z ogłoszoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pomocą dla producentów rolnych, w których gospodarstwach rolnych wystąpiły szkody spowodowane wystąpieniem w 2019 r. suszy uprzejmie informuję, iż termin składania wniosków o udzielenie pomocy do właściwego biura powiatowego ARiMR został przedłużony do 15 listopada 2019r.

Debata

KAŁUSZYN STUDIA Z DZIEJÓW MIASTA, PARAFII I OKOLIC

20.10.2019 w niedzielne popołudnie na poddaszu budynku Biblioteki Publicznej w Kałuszynie w klimatycznej atmosferze odbyło się niepowtarzalne wydarzenie: prezentacja książki KAŁUSZYN STUDIA Z DZIEJÓW MIASTA, PARAFII I OKOLIC.

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Kałuszyna.

Pod koniec września na Zalewie Karczunek odbyły się zawody wędkarskie w kategorii OPEN, w których udział wzięło niemal 30 wędkarzy-amatorów.

Dodatkowe informacje