Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Upamiętnienie 159. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

Upamiętnienie 159. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego_1W przededniu 159. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego Kałuszyn  uczcił bohaterstwo uczestników tego  zrywu  narodowo-wyzwoleńczego przeciwko rosyjskiemu zaborcy.

Ważna informacja dla organizacji pozarządowych ubiegających się o dotacje na realizację zadań publicznych z budżetu Powiatu Mińskiego

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych z obsługi systemu Witkac.pl

Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim informuje, że w 2022 r. zostanie wprowadzony elektroniczny generator WITKAC do: pisania ofert, prowadzenia procedury konkursów, małych grantów i sprawozdań.

Harmonogram szczepienia psów i kotów przeciw wściekliźnie w 2022r.

XXX Finał WOŚP - Nie może nas tam zabraknąć!

30 finał WOŚP30 stycznia 2022r. po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło to "Przejrzyj na oczy". Zbieramy pieniądze dla okulistyki dziecięcej - diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci stawiamy w tym roku na pierwszym planie.

czytaj więcej....

I N F O R M A C J A

Informuje się, w dniach od 17 stycznia do 24 stycznia 2022 roku Punkt konsultacyjno-informacyjny w sprawie realizacji Programu Czyste Powietrze obsługiwany jest telefonicznie.

 

Nr telefonu 692913877.

Ankieta skierowana do rolników

Zapraszamy do wypełnienia ankiety skierowanej do polskich rolników pt. „Badanie opinii rolników- zagadnienia melioracyjne”.

Ankieta jest dostępna pod linkiem: https://forms.gle/vejj2wCt71Dp6hVEA

Szczepienie zwierząt przeciwko wściekliźnie

wscieklizna2022_1W związku z wykryciem kolejnych przypadków wścieklizny w 2021 r., na obszarze zagrożonym wścieklizną w województwie mazowieckim został wprowadzony obowiązek szczepień kotów przeciwko wściekliźnie,

II Kałuszyński Orszak Trzech Króli

II Kałuszyński Orszak Trzech Króli_13

PAMIĘTAJ, ZŁÓŻ DEKLA RACJĘ o źródłach ogrzewania budynków

Przypominamy, że od 1 lipca 2021 r właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Deklaracje, można składać online, bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej, za pośrednictwem urzędu gminy. Więcej informacji na stronie: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow 

 

ulotka.pdf

Najpiękniejsze Kolędy i Pastorałki - koncert

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki_1

Dodatek osłonowy

dodatek osłonowyDodatek osłonowy to nowe świadczenie socjalne realizowane w 2022 r. Ma on stanowić wsparcie dla najbardziej potrzebujących obywateli i wskazanym w ustawie cudzoziemcom, w pokryciu części kosztów energii.

Zmiany w terminie dyżurów nieodpłatnej pomocy prawnej w Gminie Kałuszyn

zmiana godzin_2022_04_05_1

Bardzo dobre zakończenie roku

Bardzo dobre zakończenie roku_3W dniu 31.12.2021r. Burmistrz Kałuszyna – Arkadiusz Czyżewski przy kontrasygnacie Skarbnika Miejskiego – Marii Bugno  podpisał umowę na dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu Wsparcia zadań ważnych do równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego w kwocie 4 000 000,00 zł realizacji zadania pn.:  „Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa domu kultury w Kałuszynie” 

Planowane wyłączenia

Koncert Kolęd - hej kolęda kolęda

hej kolęda 2022_1

Nieodpłatna pomoc prawna 2022

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE - broszura

Planowane wyłączenia prądu

SP ZOZ Kałuszyn

W związku ze zwiększoną ilością zachorowań w Przychodni w Kałuszynie zostają zwiększone ilość teleporad do końca roku 2021, Punkt Pobrań może przyjąć max. 10 osób dziennie - prosimy o wcześniejszy kontakt z przychodnią. Bardzo prosimy o pozostanie w domu jeżeli to możliwe. Oczywiście przypominamy, że istnieje teleplatforma pierwszego kontaktu, która funkcjonuje po godzinach pracy przychodni oraz w weekendy i święta. https://www.gov.pl/web/zdrowie/tpk

za wszelkie utrudnienia przepraszamy życząc spokojnych i Wesołych Świąt.

Życzenia Burmistrza Kałuszyna Arkadiusza Czyżewskiego 2021

Życzenia Burmistrza Kałuszyna Arkadiusza Czyżewskiego 2021

Świąteczne spotkanie Orkiestry Dętej im. Jana Pawła II w Kałuszynie.

Świąteczne spotkanie Orkiestry Dętej im. Jana Pawła II w Kałuszynie._15

Życzenia Świąteczne 2021

Suczka szuka domu.

Suczka szuka domu.Suczka maści czarnej, podpalana została podrzucona lub przybłąkała się w miejscowości Kazimierzów, gm. Kałuszyn. Jest spokojna, podchodzi do człowieka, da się pogłaskać. Obecnie przebywa na terenie oczyszczalni ścieków w Olszewicach.

II Kałuszyński Orszak Trzech Króli

Spotkanie dot. programu "Czyste Powietrze"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dot. programu Czyste Powietrze. W ramach tego programu, można uzyskać dofinasowanie na wymianę starych kotłów na paliwa stałe, które nie spełniają obowiązujących norm w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych oraz termomodernizację tych budynków.

Spotkanie odbędzie się 14 grudnia  2021 roku o godz. 15:00 w Urzędzie Miejskim w Kałuszynie.

Złote Gody w Kałuszynie 2021

Złote Gody w Kałuszynie 2021_29W dniu 6 grudnia br. w Domu Kultury w Kałuszynie odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom Jubilatów z terenu miasta i gminy Kałuszyn. W  roku 2021 dziesięć par małżeńskich zamieszkałych w tutejszej gminie zostało uhonorowanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.

OGŁOSZENIE O PRZEPROWADZENIU KONSULTACJI SPOŁECZNYCH

Szanowni Państwo,

zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Kałuszyn nr 79 z dnia 10 grudnia 2021 r. zapraszamy Mieszkańców Gminy Kałuszyn do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych projektów dokumentów strategicznych tj. Strategii Rozwoju Gminy Kałuszyn na lata 2021 -2030 oraz Diagnozy do Strategii Rozwoju Gminy Kałuszyn na lata 2021 -2030 stanowiącej załącznik nr 1 do dokumentu Strategii.

Korowód Kolędowy 2021

Korowód kolędowy 2021_10„Korowód Kolędowy” to cykliczna impreza organizowana przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Mińskiej w partnerstwie z samorządami lokalnymi. Tegoroczne wydarzenie, mające charakter konkursu  jest organizowane  po raz dziesiąty.

Dyżur nieodpłatnej pomocy prawnej w dniu 24 grudnia 2021

24122021npp_1

OGŁOSZENIE - Urząd nieczynny w dniach

Informuje się, że :

 • dzień 7 stycznia 2022 roku jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego w Kałuszynie w zamian za dzień 1 stycznia 2022 roku – dzień świąteczny, przypadający w dniu wolnym od pracy.

       W związku z powyższym w tych dniach Urząd będzie nieczynny.

 

KONKURS GŁOSUJ NA WIELBŁĄDA!

Głosój na wielbłąda_1Trwa konkurs, w którym każdy może wziąć udział zdobywając dla wybranej miejscowości atrakcyjne nagrody: kostium wielbłąda, wizytę telewizji w miejscowości na Orszaku, a także gadżety i słodkie czekoladki. Głosowanie trwa do 3 grudnia do godz. 12:00, już teraz możesz zagłosować: https://orszak.org/konkursy/glosuj-na-wielblada-i-wygraj-kolorowy-orszak-72.html

Mikołajkowe morsowanie nad Zalewem Karczunek

mikołajkowe morsowanie_15 grudnia Burmistrz Kałuszyna zaprasza na mikołajkowe morsowanie nad Zalewem Karczunek.

XIII Dzień Kultury Żydowskiej w Kałuszynie - "Miasteczka Dwóch Kultur"

Dzień kultury Żydowskiej_1 25 listopada 2021r. w Domu Kultury w Kałuszynie odbył się 13 już z cyklu "Dzień Kultury Żydowskiej - Miasteczka Dwóch Kultur"

Urząd Miejski w Kałuszynie zatrudni inkasenta opłaty targowej

Umowa zlecenie


Wynagrodzenie –prowizja 15 % zebranej opłaty targowej

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie zgłoszenia   do Urzędu Miejskiego w Kałuszynie ul. Pocztowa 1,   lub na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowe informacje tel.25 7576618 w 19

Planowane wyłączenia

JESIENNE SZCZEPIENIE LISÓW

lisek_1Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii uprzejmie informuje, że w dniach od 15 listopada do 30 listopada 2021 roku przeprowadzona zostanie jesienna akcja szczepień ochronnych lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie powiatu mińskiego.

Informacja

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich. Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada 2021 r. mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.

Badanie ankietowe

Pracownicy dydaktyczni Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, University of Žilina, The Institute of Technology and Business in České Budějovice, Budapest Univeristy of Technology and Economic i Ural State University of Economics prowadzą międzynarodowe badania naukowe, obejmujące Polskę, Słowację, Czechy, Węgry i Rosję na temat zmian wykorzystania Car-sharingu po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Ankieta

Budowa drogi wewnętrznej stanowiącej obwodnicę dla miejscowości Olszewice, Kałuszyn

obwodnica olszewiceW październiku bieżącego roku została zakończona realizacja zadania  pn.” Budowa drogi wewnętrznej stanowiącej obwodnicę dla miejscowości Olszewice, Kałuszyn”.

Obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Obchody 11 listopada 2021_2W tym roku obchodziliśmy 103 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej edycja on-line

Turniej zostanie przeprowadzony w terminie  26.11 – 11.12 br. Aby wziąć udział w turnieju należy uprzednio zarejestrować się na internetowej platformie edukacyjnej. Powinien to uczynić zarówno opiekun jak i uczestnik.

Komunikat Burmistrza Kałuszyna w związku z nasilającą się falą wirusa SARS-COV-2

Szanowni Państwo

W związku z nasilającą się falą wirusa SARS-COV-2 od dnia 10 listopada 2021 ogranicza się załatwianie interesantów Urzędu Miejskiego w Kałuszynie poprzez wizyty bezpośrednie wyłącza się.

Interesanci mogą zgłaszać sięwyłącznie w sprawach nie cierpiących zwłoki.

Planowanie wyłączenia prądu

Zielono mi na Mazowszu

mała retencja_1Po bioróżnorodności, kompostowaniu, drzewach nadszedł czas na omówienie prostych, niskobudżetowych sposobów gromadzenia wody deszczowej i roztopowej na naszych działkach. Zapraszam na webinarium "Mała retencja - zatrzymajmy wodę w ogrodzie" realizowane w ramach zadanie "Zielono mi na Mazowszu".

GMINNE OBCHODY 103 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Organizatorzy: Burmistrz Kałuszyna oraz Proboszcz Parafii pod wezwaniem               Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kałuszynie Program uroczystości 11 listopada 2021 r.: 10.45 - Zbiórka Pocztów Sztandarowych 11.00 - Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny 12.00 – Przemarsz uczestników uroczystości w asyście miejscowej         Orkiestry Dętej im Jana Pawła II na Plac Kilińskiego,        pod Pomnik  Bojownikom o Niepodległość  – Odegranie hymnu Państwowego - Złożenie kwiatów pod Pomnikiem  – przemarsz  do Domu Kultury

Konkurs Korowód Kolędowy

korowod koledowy_1W bieżącym roku Gmina Kałuszyn współpracuje z  Lokalną  Grupą Działania Ziemi Mińskiej przy organizacji  Konkursu pn. KOROWÓD  KOLĘDOWY

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2021/2022

Przypominam  właścicielom  i  zarządcom  budynków  o  obowiązkach  związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.  
Komin  będący  bardzo  istotnym  elementem  budynku,  chociaż  zajmującym  tylko niewielką  jego  powierzchnię,  może  też  być  niezwykle  groźny.  Szczególnie  w przypadku  pożaru  sadzy  w nieczyszczonym,  źle  eksploatowanym kominie.

Konsultacje projektu uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego

konsultacje_1Konsultacje projektu uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego zmieniającej uchwałę w sprawie „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego  i o wolontariacie na 2022 rok”

Planowane wyłączenia 20211025

Przebudowa i rozbudowa przedszkola w Kałuszynie

logo mazowszaGmina Kałuszyn otrzymała pomoc finansową z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego w wysokości 4 000 000,00 zł  na realizację zadania pn.:  „Przebudowa i rozbudowa przedszkola w Kałuszynie”.  Przewidywany całkowity koszt realizacji zadania to 7 500 000,00 zł.

Informacja o rozpoczęciu konsultacji „Rocznego programu współpracy Samorządu Gminy Kałuszyn z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wym. w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok.”

Zapraszamy organizacje pozarządowe i podmioty uprawnione w myśl art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzące działalność statutową na terenie miasta i gminy Kałuszyn do konsultacji    projektu „Rocznego programu współpracy  Gminy Kałuszyn z organizacjami  pozarządowymi i podmiotami wym. w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w  2022 roku”

Zjazd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kałuszynie

Zjazd_2W dniu 16 października br. w  remizo-świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsach  odbył się Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  RP w Kałuszynie. Zjazd podsumował pięcioletnią działalność Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP, dokonał wyboru nowego Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego, Komisji Rewizyjnej oraz Delegatów na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Gmina Kałuszyn bierze udział w Konkursie Grantowym pn. Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”

fe_f_ue_1W ramach konkursu Gmina Kałuszyn ubiega się o środki na zakup nowego sprzętu komputerowego dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich zamieszkujących na terenie Gminy Kałuszyn.

Food Truck Festiwale Wschód

Food Truck Festiwale Wschód_1

Dzień Edukacji Narodowej 2021

Szkolenie chemizacyjne

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do udziału w szkoleniu z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu naziemnego przeznaczonego do stosowania tych środków, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnictwie ( uprawnienia do posługiwania się opryskiwaczem), które odbędzie się dnia 29.10.2021 r o godz. 8.30 w Domu Kultury w Kałuszynie ul. Warszawska 45. Zapisy na szkolenie pod numerem telefonu 723 436 377 – Jerzy Grabowski

Budowa Podstacji Ratownictwa Medycznego w Kałuszynie

wydarzenia wrzesień_2W gminie Kałuszyn rozpoczęła się realizacja zadania pn.: „Budowa Podstacji Ratownictwa Medycznego w Kałuszynie”. Realizacja inwestycji jest wykonaniem porozumienia zawartego pomiędzy Burmistrzem Kałuszyna Arkadiuszem Czyżewskim a Marszałkiem Województwa Mazowieckiego,

Kolejne wsparcie trafiło do jednostki OSP z Kałuszyna.

wydarzenia wrzesień_227 września dzięki środkom Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie oraz budżetu gminy Kałuszyn wynoszące po 50% całości kosztów poniesionych na zakup sprzętu, do rąk kałuszyńskich strażaków Pani Janina Ewa Orzełowska wraz z Panem Burmistrzem Arkadiuszem Czyżewskim przekazali specjalistyczne kombinezony w skład których wchodzą buty, hełmy, rękawice, spodnie i kurtki.

Badanie ankietowe

Politechnika Warszawska_1W imieniu Pana Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz zespołu Zakładu Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym Politechniki Warszawskiej realizującego badanie na zlecenie Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego, udostępniamy ankietę z prośbą o udzielenie przez Państwa odpowiedzi na zawarte w niej pytania.

Dodatkowe informacje