Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

::: 10 czerwca 2017r :::

Witam, Panie Burmistrzu.
W grudniu ubiegłego roku jedna chyba z moich sąsiadek zwracała się do Pana z prośbą o interwencję w sprawie parkowania tirów na lokalnej drodze z Kałuszyna do Patoku. Wtedy jeśli dobrze Pan pamięta coś Pan obiecał....
Szkoda, że Urząd nie pracuje w soboty, bo zaprosiłbym jego pracowników na przejażdżkę na przykład do Szymon... i wtedy okazałoby się, że znak zakazu parkowania jest tam niezbędny. Tym bardziej, że Panowie Policjanci uważają, że tir zaparkowany jest zgodnie z przepisami i nie mogą w tej sprawie interweniować. No dobrze,  ale czy zgodnie z przepisami oznacza, że można nie używać włąsnego rozumu?
W imieniu wielu mieszańców, ale chyba również też osób spacerujący tą drogą, pragnę kolejny raz prosić o interwencję, chyba że czekamy na jakieś nieszczęście ...
Ja wiem że z sąsiadami,nawet tymi dalekimi należy żyć w zgodzie, ale ta zasada powinna obowiązywać chyba wszystkich?
Pozdrawiam serdecznie...

Witam,
Uprzejmie informuję, że w dniu 07.06.2017 roku Starosta Miński zatwierdził stałą organizację ruchu na drodze gminnej Nr 220671W i Nr 220609W Kałuszyn – Szymony w m. Kałuszyn i m. Patok. W wyniku zapytania o cenę został wybrany dostawca znaków. Stała organizacja ruchu na przedmiotowej drodze zostanie wprowadzona niezwłocznie po otrzymaniu znaków.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 14 grudnia 2016r :::

Szanowny Panie Burmistrzu,piszę z prośbą do pana,aby zainteresował się Pan TIRAMI zaparkowanymi na ulicy w Patoku ponieważ policja się tym nie interesuje a kierowcy tych samochodów zasłaniają znaki drogowe.Na domiar tego nie można przejechać samochodem osobowym,a o jakimś większym samochodzie to już nie do pomyślenia.Bardzo proszę aby Pan się zainteresował tą sprawą,bo nie wiem do kogo mam się zwrócić.
Mieszkanka


Szanowna Pani
Dziękuję Pani za wskazanie niniejszego problemu i informuję, że na drodze w Patoku zostaną umieszczone znaki B-36 tj. zakaz zatrzymywania się, dzięki którym problem z zatrzymywaniem TIRÓW powinien zostać rozwiązany.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 18 listopada 2016r :::

Bardzo proszę opublikować sprawozdanie z pierwszego spotkania dotyczącego konsultacji Programu Rewitalizacji oraz podać konkretnie jakie tereny (nazwy ulicy i numery posesji lub nr działek) mają zastać objęte "rewitalizacją".
Mam nadzieję, że nie jest to super trudne i super tajne.
Marian

 

W odpowiedzi na Pana pytanie informuję iż informacje dotyczące Programu Rewitalizacji są zamieszczone w zakładce Rewitalizacja na stronie internetowej Urzędu.
Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 06 września 2016r :::

Szanowny Panie Burmistrzu,

Proszę o dołożenie tabliczek "nie dotyczy mieszkańców" pod znakiem zakazu postoju na Placu Kilińskiego.
Wczoraj, tj. 5.09 spotkała mnie kuriozalna sytuacja. Zostawiłem samochód przed posesją o godz. 23 na dosłownie 2min celem wejścia do domu po klucz od bramy, kiedy to w tym czasie zjawił się nadgorliwy patrol i przez 40min z uśmiechem na ustach prowadził kontrolę, której efektem był mandat za złamanie zakazu parkowania.
Na nic zdały się wszelkie tłumaczenia. Szkoda czasu na pisanie wniosku do sądu, przyjąłem mandat, chociaż jestem pewny, że nie powinienem.

Z poważaniem,
Łukasz Mroczek

 

W odpowiedzi na Pana wniosek dotyczący umieszczenia pod znakiem B-36 tabliczki " nie dotyczy mieszkańców" informuję, że wnioskowana tabliczka została zamontowana.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 05 września 2016r :::

Sz. P. Burmistrzu
W nawiązaniu do dotychczasowej korespondencji w sprawie modernizacji przejazdu przez rzekę Gawroniec pomiędzy msc. Mroczki i Milew zwracam się z pytaniem czy w projekcie budżetu na 2017 rok przedstawi Pan w/w inwestycję do realizacji. Proszę o potraktowanie niniejszego zapytania również jako wniosku do projektu budżetu.
Z poważaniem
Sylwia Śledziewska

Uprzejmie informuję, że Pani wniosek będzie rozpatrzony przy ustalaniu Planu Inwestycyjnego na 2017 rok.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 05 września 2016r :::

Chciałem uprzejmie zapytać jaki był powód i co kierowało Pana zapewne nieszablonowym umysłem żeby zdecydować o przeniesieniu znaku drogowego kończącego obszar zbudowany z miejsca w którym znak się przyjął i zadomowił, na zadupie gdzie jedynie psy tylnymi częściami ciała szczekają, zabudowań tam nie ma a zieleń rozlewa się dookoła? Zapewne Pan wie o którym znaku piszę ale na wszelki wypadek wyjaśnię, że chodzi o znak ustawiony w stronę Mińska Mazowieckiego. A może od razu powinien Pan zdecydować żeby ten znak ustawić przed rondem tuż przed wjazdem na autostradę co zaspokoiłoby manię wielkości nie tylko Pana ale i rajców z Kałuszyna? Wyjaśniam, że Obszar zabudowany to pojęcie z dziedziny prawa o ruchu drogowym, oznaczające w ogólności obszar wzdłuż drogi, gdzie znajduje się zabudowa miejska, wiejska lub przemysłowa, w związku z czym panować może tu wzmożony ruch pieszych i pojazdów. Udzielając odpowiedzi proszę wziąć pod uwagę powyższą definicję.
Pozdrawiam
Łowca absurdów

 

Szanowny Łowco i Twórco Absurdów, Znak D-43 tj. koniec obszaru zabudowanego został przestawiony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na wniosek mieszkańców Kałuszyna w celu poprawy bezpieczeństwa włączających się do ruchu jak i zjeżdżających na swoje posesje.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 09 lipca 2016r :::

W Internecie można znaleźć mnóstwo artykułów o światłowodowej sieci szkieletowo dystrybucyjnej wybudowanej w ramach projektu ˝Internet dla Mazowsza˝. Jak będzie wyglądać doprowadzenie sieci do poszczególnych posesji i na kiedy planowane są prace w tym zakresie ?
Damian

W odpowiedzi na Pana zapytanie, informuję, że Patronem projektu „Internet Dla Mazowsza” jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego a realizatorem Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.
Założeniem projektu było wybudowanie światłowodowej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej z doprowadzeniem węzłów szkieletowych do budynków użyteczności publicznej, dostępnej na równych zasadach dla wszystkich przedsiębiorców telekomunikacyjnych, który będą mogli świadczyć usługi dostarczania Internetu. Na tym etapie projekt nie przewidywał wybudowania sieci z doprowadzeniem do indywidualnych gospodarstw.
Po końcowym odbiorze inwestycji bezpośrednim podłączaniem indywidualnych gospodarstw do wybudowanej sieci będzie zajmował się  operator dzierżawiący.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 21 kwietnia 2016r :::

Panie Burmistrzu, w dniu wczorajszym miało miejsce historyczne wydarzenie. Otóż samorządowcy z Łodzi uchwalili, że będą stosować się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego niezależnie czy będą one publikowane czy nie. Czy stanowisko Pana Burmistrza i naszej Rady również jest podobne? Może warto by przyjąć taką uchwałę?
Serdecznie pozdrawiam
Zofia Sz.

Szanowna Pani
Zapytanie przekazane zostało Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Kałuszynie w celu uwzględnienia Pani Propozycji

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 11 kwietnia 2016r :::

Dzień dobry.to pytanie nie jest bezpośrednio do pana,ale będzie pan wiedział gdzie przekazać bo ja nie mogę znależć.Dzwoniłam już do oczyszczalni,ale skierowano mnie do urzędu.Proszę mi powiedzieć jak ludność w Kałuszynie radzi sobie z odchodami zwierzaków.Na każdym podwórku (w koło mojej posesji)są psy,wywożą do lasu? zakopują? bo przecież nie wrzucają do sedesu.Wiem jak z tym problemem radzi sobie Wa-wa,ale w Kałuszynie? Podrzucono mi psa stąd moje pytanie i dziękuję za odpowiedz.
M.Ciarkowska

Witam,
odpowiadając na Pani pytanie informuję, że psie odchody można wyrzucać do pojemników na niesegregowane odpady komunalne lub do ulicznych koszy.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wychodząc z psem na spacer zabierała Pani z domu jakąkolwiek torebkę, w którą sprzątnięte zostaną psie odchody, a następnie zgodnie z przepisami wyrzucone zostaną do ulicznego kosza.
Ponadto informuję, że zgodnie z §11 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kałuszyn:              

  1. Utrzymywanie zwierząt domowych nie może stanowić zagrożenia lub uciążliwości dla ludzi.
  2. Osoby utrzymujące zwierzęta domowe, w szczególności psy, zobowiązane są trzymać je na terenie swojej nieruchomości.
  3. Wyprowadzanie psa w miejsca publiczne jest możliwe po spełnieniu następujących warunków:
    1. właściciel lub opiekun psa zobowiązany jest do wyprowadzania psa na smyczy, a psy ras dużych, bądź uznanych za agresywne lub zachowujące się w sposób agresywny - na smyczy i w kagańcu oraz wyłącznie przez osoby dorosłe,
    2. zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest tylko wtedy, gdy pies jest w kagańcu, w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi i tylko wtedy, gdy opiekun psa ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem.
  4. Przepis ust. 3 stosuje się odpowiednio do innych zwierząt domowych mogących stanowić zagrożenie dla ludzi.
  5. Zabronione jest pozostawianie psa bez dozoru, jeżeli nie jest on należycie uwiązany lub nie znajduje się w pomieszczeniu zamkniętym albo na terenie ogrodzonym w sposób uniemożliwiający wydostanie się psa na zewnątrz.
  6. Osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez te zwierzęta w miejscach publicznych oraz w innych miejscach przeznaczonych do wspólnego użytku.


Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 04 kwietnia 2016r :::

Sz. P. Burmistrzu
Jest mi niezmiernie przykro i przyjmuje ze zdziwieniem fakt wycofania się Pana z pisemnej deklaracji, którą podpisał Pan w 2015 roku odnośnie remontu przejazdu przez rzekę Gawroniec pomiędzy msc. Mroczki i Milew. Wycofywanie się z pisemnych deklaracji nie świadczy o odpowiedzialności za złożone zapewnienie i przyczynia się niewątpliwie do spadku zaufania obywateli do organów administracji publicznej.


Z poważaniem
Sylwia Śledziewska


Dzień dobry,
Odpowiadając na Pani pytanie informuję, że pismem znak SDR.7234.20.2015 z dnia 14.05.2015r. została Pani poinformowana, że prace na rzece Gawroniec mające na celu umożliwienie przejazdu przez rzekę zostaną wykonane po uprzednim zabezpieczeniu środków w Budżecie Gminy na 2016 rok. Ze względu na duże potrzeby wykonania remontów i przebudów dróg publicznych stanowiących dojazdy do gospodarstw domowych wnioskowana przez Panią inwestycja nie została uwzględniona w budżecie Gminy Kałuszyn ze względu na brak środków finansowych na ten cel.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 09 marca 2016r :::

Witam Pana Panie Burmistrzu interweniowałam już o biegających psach ,a szczególnie o psie Pana Mroczka ,pies biega po podwórkach ,jet głodny brudzi po podwórkach ,czy na prawdę nie można coś z tym zrobić,mało tego ,ze pies jest głodny to i szczury są na posesji ,sąsiedztwo jest uciążliwe brudy ,brudy ,jak można mieszkać w tym smrodzie  ,proszę o interwencje.

Mieszkańcy


Dzień dobry,
odpowiadając na Pani pytanie informuję, że sprawa dotycząca psa Pana Mroczka została skierowana na Posterunek Policji w Kałuszynie. Działania Policji doprowadziły do tego, że Pan Mroczek wywiózł psa na posesję swoich rodziców znajdującą się w m. Milew, gm. Kałuszyn.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 27 marca 2016r :::

Witam Pana
Zwracałam prośbę o progach zwalniających na osiedlu za cmentarzem ul 9-go maja, obiecał Pan, że w pierwszym kwartale 2016 r będzie praca rozpoczęta, no i prace nie zostały rozpoczęte. Czy zamierza Pan wywiązać się z obietnicy, piszę w imieniu mieszkańców osiedla.
Z poważaniem Danuta S.

Witam,
Uprzejmie informuję, że próg zwalniający wraz z oznakowaniem pionowym na ulicę 9-go maja został zakupiony i zostanie zamontowany do końca tygodnia.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 26 stycznia 2016r :::

Witam
Panie burmistrzu mam do pana ogromną prośbę. Przechodząc kolo posesji znajdującej się na ul. Mickiewicza 12 która należy do miasta gminy Kałuszyn. Jest strach przejść ponieważ chodzą tam psy właścicieli z tego domu i nie dadzą przejść psy są nie szczepione i duże.Czy mógł by pan zainteresować się tym poważnym problemem?
BarbaraWitam,
Uprzejmie informuję, że mieszkańcy posesji znajdującej się na ul. Mickiewicza 12 w Kałuszynie okazali dowody szczepień psów, których są właścicielami oraz zostali pouczeni o konsekwencjach wypuszczania psów bez dozoru właściciela. W przypadku zaobserwowania przez Panią, że  mieszkańcy ul. Mickiewicza 12 wypuszczają psy na ulicę bez kagańcy oraz że te psy przebywają na ulicy bez dozoru właściciela proszę taki fakt zgłosić na Posterunek Policji w Kałuszynie lub do Urzędu Miejskiego w Kałuszynie (pokój 6b).


Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 26 lutego 2016r :::

Sz. P. Burmistrzu
Z ogromnym zdziwieniem przeczytałam Pana informację o braku realizacji w 2016 roku przejazdu przez rzekę Gawroniec pomiędzy msc. Mroczki i Milew. Zapewniał Pan uprzednio pisemnie, iż przedmiotowa inwestycja zostanie zrealizowana. Droga stanowi dojazd do gruntów rolnych i leśnych i korzysta z niej kilkudziesięciu właścicieli nieruchomości położonych nieopodal. Od szeregu lat władze nic nie zrobiły celem polepszenia przejazdu, który w okresie zimowym i wiosennym jest bardzo utrudniony a czasami wręcz niemożliwy dla ciągników, nie wspominając o samochodach. Warto wskazać, iż gmina Kałuszyn zbyła w Milewie nieruchomość po tzw. "dołach" i w związku z powyższym można by pochylić się nad rozwiązaniem problemu przejazdu, chociaż doskonale zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji finansowej samorządu. Proszę więc o ponowną analizę i realizację zapowiadanej przez Pana inwestycji, która nie obciąży zanadto budżetu gminy. Proszę również o wskazanie które drogi w Milewie będą naprawiane ze środków funduszu sołeckiego.
Z poważaniem
Sylwia Śledziewska


Witam,
Po ponownym przeanalizowaniu sprawy dotyczącej wykonania przejazdu przez rzekę Gawroniec w m. Mroczki uprzejmię informuję, że przedmiotowa inwestycja nie zostanie wykonana ze względu na brak środków finansowych.
Informuję również, że fundusz sołecki miejscowości Milew zgodnie z Tabelą Nr 6 do Uchwały Nr XIII/84/2015 Rady Miejskiej w Kałuszynie z dnia 30 grudnia 2015 r. w sprawie uchwalenia budżetu  gminy Kałuszyn na 2016r. zostanie przeznaczony na remont drogi gminnej (dożwirowanie). Jedyną drogą gminną znajdującą się na terenie m. Milew jest droga Nr 220629W biegnąca m.in za posesją Państwa Culek.


Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 10 marca 2016r :::

Witam Panie Burmistrzu.
Chciałam zapytać w imieniu swoim i niektórych mieszkańców ulicy Polnej Dlaczego My mieszkańcy tej ulicy płacimy podatek od nieruchomości czyli chodnika, który nie jest Naszą własnością tak to rozumiemy.Każdy z Nas ma dopisane dodatkowe działki od numeru 2784-2779 1925-1935 itd.Sprawdziłam na mapach geodezyjnych Okazuje się, że to chodnik. Osobiście byłam w Naszym Urzędzie i pani Pełka pokazała na mapie, że ta dodatkowa dopisana działka znajduje się w samym środku mojego ogródka czyli mapy z Geodezji mówią co innego niż pokazana mapa przez pracownicę Urzędu.
Prosimy Pana Burmistrza o wyjaśnienie Nam mieszkańcom ulicy Polnej dlaczego płacimy za chodnik który jest własnością miasta lub powiatu.

Z poważaniem Katarzyna Boruc i zainteresowani  Mieszkańcy ulicy Polnej

Informuję, że podatek od nieruchomości jest naliczany na podstawie danych ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim.
Odnośnie wątpliwości dotyczących podatku od nieruchomości za grunt informuję, że mieszkańcy ulicy Polnej opłacają podatek od nieruchomości wyłącznie za grunty oraz budynki, których są właścicielami. Zaznaczam, że działki, które są przedmiotem sprawy są gruntami należącymi do mieszkańców ulicy Polnej i nie są gruntami zajętymi na chodnik. W wyniku czynności sprawdzających do powierzchni działek, które obok budynków są przedmiotem opodatkowania podatkiem od nieruchomości przypisano jedynie numery ewidencyjne działek zgodne z ewidencją gruntów i budynków. Podziału działek na dwie mniejsze dokonano przewidując poszerzenie ulicy Polnej. Do dnia dzisiejszego powyższe grunty nie zostały przejęte od mieszkańców i nadal są ich własnością, co skutkuje tym, iż są one objęte opodatkowaniem.

Pozdrawiam,
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna.

Dodatkowe informacje